Bez kategorii

Szczeniaki Pit Bull: Wszystko, co musisz wiedzieć

Z jednym z największych uśmiechów w okolicy, pitbulle są oczkiem w głowie wielu ludzi. Choć strasznie chronią swoich ulubieńców, pit bulle są też całkiem przyjazne. Jako szczeniak, pit bull chce się bawić cały dzień, każdego dnia i uwielbia interakcje z dziećmi i dorosłymi.

Z rodowodem z Anglii, Szkocji i Irlandii, pit bull został stworzony przez skrzyżowanie różnych ras buldogów i terierów razem. Choć pierwotnie hodowane do walki z dużymi zwierzętami, to od tego czasu zostało zakazane. Ze względu na swoje korzenie terierskie, psy te są również doskonałymi łowcami szczurów.

Pit bull nie ma oficjalnych standardów rasowych i może nosić jedną z wielu nazw: American pit bull terrier, American bully, lub czule: „pitties”, „pibbles” lub „bullies”. Rasa ta jest blisko spokrewniona z amerykańskim Staffordshire terierem, ponieważ oba mają podobnie szerokie, płaskie głowy i mocne ciała.

Amerykański Kennel Club nie uznaje tej rasy. Jednak inne znaczące kluby, takie jak United Kennel Club i American Dog Breeders Association uznają pit bulla jako część oficjalnego stada. W końcu, komu potrzebne jest oficjalne uznanie? Jeśli jesteś miłośnikiem pittie, pit bull zawsze będzie miał specjalne miejsce w Twoim sercu.

Pitbull szczeniak fakty

Pit bull ma czasem złą reputację, ale dzięki swojemu przyjaznemu usposobieniu, pit bull roztopi Twoje serce i znajdzie sposób, aby stać się częścią Twojej rodziny. Oto kilka faktów, które warto rozważyć przed wprowadzeniem szczeniaka pitbulla do domu:

Rozmiar

Pit bulle zazwyczaj występują w odmianach średnich lub dużych, w przedziale 30-90 funtów i 17-19 cali.

Charakterystyka rasy

Pit bull jest silny i wytrzymały pies, z najbardziej charakterystyczną cechą jest ich szerokie twarze. Mają szeroką, płaską głowę i potężną szczękę, z małymi lub średnimi uszami i krótkim, cienkim ogonem.
Mają krótką, delikatną sierść. Poza tym, pitbulle nie mają zdefiniowanego zestawu kolorów związanych z ich rasą. Znajdziesz je w dowolnym kolorze, od stalowoszarego do białego z brązowymi łatami. Wszystkie odmiany kolorystyczne zależą od tego, jakie buldogi i teriery są zmieszane z rasą.

Temperament

W popkulturze pit bull może być postrzegany jako wredny, ale jego naturalny temperament jest zupełnie odwrotny. Ten krępy i przyjazny pies ma silne pragnienie, aby zadowolić ludzi. Ich potężne szczęki lubią gryźć, kiedy się nudzą, więc pamiętaj, aby zapewnić im zajęcie i dużo ruchu.

Pielęgnacja i potrzeby zdrowotne

Ze względu na krótką sierść pitbula, wymagają one minimalnej pielęgnacji. Jednak czasami ich krótka sierść nie jest w stanie ochronić ich skóry przed alergiami skórnymi lub grzybicą. W przypadku wszystkich psów należy pamiętać o regularnym przycinaniu paznokci i sprawdzaniu stanu uzębienia.
Genetycznie pit bulle mogą cierpieć na dysplazję stawów biodrowych, zwichnięcie rzepki i mielopatię zwyrodnieniową.

Szkolenie

Przyzwyczajenie szczeniaka pitbula do chodzenia na smyczy z pewnością będzie dla niego ogromną pomocą. Są one napędzane przez zdobycz pochodzącą z historii szczucia i połączenia z terierami, więc nawet dobrze wychowane pitbulle mogą się trochę rozpraszać.
Podczas spaceru na smyczy, jest to dobra okazja do socjalizacji Twojego pitbula. Uczy je to miłej zabawy, bez uciekania, gdy zobaczą coś, co chcą złapać.

Poziom energii

Pit bulle są bardzo aktywną rasą i wymagają sporej ilości ruchu. Posiadanie ogrodzonego podwórka, na którym mogą się bawić jest idealne, aby mogły pozbyć się nadmiaru energii. Oni tęsknią, aby zadowolić ludzi, więc gry, w których mogą być nagradzani przez Ciebie podczas biegania wokół byłoby najlepiej.

Długość życia

Pit bulle żyją średnio od 12 do 14 lat.

Kto jest najlepszym człowiekiem dla pitbula?

Pit bulle bardzo dobrze nadają się do życia rodzinnego. Są znane z tego, że są łagodne i chętne do zabawy z dziećmi i uwielbiają być częścią aktywnego gospodarstwa domowego. Potrzebują wielu okazji do pozbycia się nadmiaru energii, więc zamknięcie w mieszkaniu bez możliwości ruchu może wywołać u nich destrukcyjne zachowania.

Dobrze wyszkolony pitty jest szczęśliwy pitty, więc szkolenia wcześnie na smyczy i przyzwyczaić się do psów i ludzi będzie ustawić pitbull szczeniaka się do spełnienia i radosne życie.

Kupno szczeniaka pitbulla

Decydując się na adopcję lub przejść przez hodowcę dla nowego szczeniaka pit bull jest osobistym wyborem, który wymaga badań. Na szczęście, istnieje wiele zasobów, które pomogą Ci znaleźć ratownika lub hodowcę, który oferuje zdrowe, etycznie pozyskiwane szczenięta pit bull.

Wiedza o tym, co Cię czeka, gdy kupisz szczeniaka pitbulla, jest ważnym krokiem w byciu odpowiedzialnym właścicielem zwierzęcia. Niezależnie od tego, czy znajdziesz odpowiedzialnego hodowcę, czy planujesz adopcję, od Ciebie zależy, czy będziesz przygotowany na energiczny i przyjazny dodatek do Twojego domu.

Adopcja szczeniąt pitbula

Może to być zaskakujące, ale adopcja szczeniaka pitbulla jest możliwa.

Według AKC, większość ratowników rasy donosi, że większość ich psów ratunkowych pochodzi z indywidualnego oddania przez właściciela, z najczęstszych powodów to zmiana stylu życia lub rasa nie jest dla nich odpowiednia. Oznacza to, że może być wiele psów i szczeniąt, które szukają nowego domu na zawsze.

Główną różnicą między hodowcą i ratownictwa jest to, że ratownictwo nie zawsze może mieć młode szczenięta do wyboru. Zaletą jest jednak to, że większość z nich jest upoważniony do tylko adoptować psy, które zostały microchipped i spayed / wykastrowany. Oznacza to, że może skończyć się z psem, który już został housebroken, i nie potrzebuje tych wspólnych procedur medycznych. Możesz również znaleźć pit bull mix, który ma wszystkie cechy, które chcesz od rasy, ale z odrobiną dodatkowych wrzucony.

Znalezienie pit bull ratowania może być tak proste, jak wyszukiwanie w Internecie. AKC ma również doskonałą listę pit bull ratowania na swojej stronie.

Znalezienie hodowcy pitbulli

Pierwszym krokiem jest zrobić swoje badania. Niestety, istnieje wiele młynów szczeniąt pozując jako renomowanych hodowców wraz z wielu oszustw online. Bądź świadomy, i dotrzeć do różnych forach internetowych do rozmów na temat uzyskania przyszłego futrzanego członka rodziny.

Pamiętaj, aby zadawać pytania, umówić się na spotkanie z psami rodzicielskimi lub matką, i podążaj za swoim przeczuciem. Jeśli coś wydaje się nie tak u hodowcy, którego odwiedzasz, lub szczeniak pitbulla wydaje się zbyt dobry, by mógł być prawdziwy, prawdopodobnie coś się dzieje. AKC oferuje również zasoby do znalezienia hodowcy, z dość ścisłych wytycznych na temat tego, kto niech uczestniczyć.

Zasoby szczeniaka Pit bull

Po znalezieniu odpowiedniego szczeniaka pitbull, nadszedł czas, aby przygotować swój dom! Oto kilka zasobów, które pomogą Ci zacząć:

Jak przetrwać pierwsze 24 godziny z nowym szczeniakiem (How to Survive the First 24 Hours with Your New Puppy)

Jak długo można zostawiać szczeniaka samego?

Jak często powinienem wychodzić na spacer z moim szczeniakiem?

Niezbędna lista kontrolna dla nowego szczeniaka.

Materiały dotyczące szkolenia szczeniąt.