Bez kategorii

Jak dbać o domowe żółwie czerwonolice?

Żółw czerwonolicy

Profil gatunku
Charakterystyka, mieszkanie, dieta i inne informacje
Żółwie czerwonolice mogą żyć do 20 lat w niewoli, co oznacza, że są poważnym zobowiązaniem. Jeśli dostaniesz jeden z tych ćwierć wielkości dzieci, może to wyglądać łatwo na początku, ale jak rosną, będą potrzebować gigantycznego zbiornika i dużo stałej opieki. To coś więcej niż tylko miska z odrobiną wody i skałą. Żółwie wodne, w tym żółwie czerwonolice, będą potrzebowały specjalnego oświetlenia, pokarmu na bazie roślin i zwierząt oraz ciągłego czyszczenia i konserwacji.

Sprawdź, czego potrzebujesz przed nabyciem żółwia, a Twój nowy pupil na pewno Ci podziękuje.

O żółwiach czerwonolicych

Żółwie czerwonolice wymagają więcej pracy niż się wielu osobom wydaje. One również stają się znacznie większe i potrzebują więcej miejsca, niż często sugeruje się przez sklepy zoologiczne i innych sprzedawców. Duży zbiornik, specjalne oświetlenie dla gadów i odpowiednia dieta to tylko kilka rzeczy, które musisz zapewnić swojemu czerwonolicemu suwakowi.

Wybór zdrowego suwaka czerwonouchego

Zanim przyniesiesz do domu czerwono-czerwony suwak istnieje kilka rzeczy, aby sprawdzić, aby zwiększyć szanse, że jesteś przynosząc do domu zdrowego żółwia. Dowiedz się, gdzie można dostać czerwono-czerwony suwak (w tym ewentualnie ratowania jednego) i jak powiedzieć, czy twój żółw wyboru jest zdrowy, czy nie.

Spójrz na ich oczy, powłoki, jak pływają, i czy nie wydają się bardzo aktywne. Istnieje kilka kluczowych wskaźników, które pomogą Ci określić, czy czerwony eared slider jest zdrowy, czy nie.

Terrarium

Małe akwaria są dobre dla młodych żółwi, ale jak czerwony eared sliders dojrzewają będą wymagać zbiornika, który może pomieścić dobrze ponad 100 galonów wody. Kreatywni właściciele żółwi używają wszelkiego rodzaju nowatorskich pomysłów mieszkaniowych, aby spełnić wymagania pokojowe swoich czerwono-czerwonych suwaków, używając takich rzeczy jak wstępnie uformowane plastikowe wykładziny stawu, aby domy bardziej przypominały kryte stawy. A jeśli masz staw na zewnątrz i bezpiecznie ogrodzone podwórko, aby utrzymać żółwia w i drapieżników, można rozważyć umieszczenie żółwia na zewnątrz, co najmniej przez część roku.

Jakość wody musi być utrzymywana bez względu na to, gdzie trzymasz swojego żółwia, a także należy zapewnić mu dodatkowe ciepło i oświetlenie UVB. Ustawienie tego wszystkiego jest najtrudniejszą częścią, ale po założeniu zbiornika lub stawu, utrzymanie nie jest takie złe.

Karmienie żółwia czerwonolicego

Chociaż czerwony eared slider’s gusta mają tendencję do zmiany, jak dojrzewają, (przesuwając się do bardziej roślinożernej diety, jak się starzeją) żółwie w każdym wieku powinny być oferowane szeroką gamę zarówno zwierząt i roślin na podstawie przedmiotów. Komercyjne granulki dla żółwi mogą stanowić dobrą podstawę diety, ale powinny być uzupełniane różnymi innymi produktami.

Istnieje kilka podstawowych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić łatwe sprzątanie i zdrowego żółwia. Karmienie żółwi poza ich domem jest trochę więcej pracy dla Ciebie w czasie karmienia, ale to ułatwi utrzymanie zbiornika czyste i ogólnej jakości wody dobre w dłuższej perspektywie (co jest najlepsze dla żółwia, aby uniknąć infekcji ucha, problemy skorupy, itp.) Należy również unikać przekarmiania żółwia, aby zapobiec otyłości i nadmiernej ilości odpadów.

Zachowanie czerwonolicego ślizgacza

Niezależnie od tego, czy chodzi o zapewnienie czerwonolicym suwakom możliwości swobodnego wykonywania zachowań, które są niezbędne dla ich dobrego samopoczucia (takich jak wygrzewanie się i pływanie), czy po prostu o zrozumienie zachowań żółwia, zrozumienie normalnych zachowań czerwonolicych suwaków może pomóc w zapewnieniu optymalnej opieki nad żółwiem. Trzepotanie pazurami i nie chce się baskilować poza wodą to tylko dwa zachowania, które mogą oznaczać, że Twój żółw próbuje Ci coś powiedzieć.

Zdrowie żółwia czerwonolicego (Red Eared Slider)

Niewłaściwe warunki środowiskowe i dieta są jednymi z najczęstszych przyczyn problemów zdrowotnych u żółwi czerwonolicych. Choroby takie jak metaboliczna choroba kości (MBD) i niedobór witaminy A występują u wielu gatunków gadów, w tym u czerwonolicych suwaków.

Ustalanie płci i rozmnażanie suwaków czerwonolicych

Do czasu osiągnięcia dojrzałości płciowej nie jest łatwo je rozróżnić. Dorosłe samce żółwi będą miały długi ogon i długie przednie pazury, podczas gdy dorosłe samice żółwi będą miały krótkie przednie pazury i krótkie ogony.

Niektórzy ludzie nie dowiadują się, że mają samicę, dopóki nie zacznie ona składać jaj (samice będą składać bezpłodne jaja bez obecności samca). Przypadkowa hodowla czerwonolicych nie jest zalecana, ale ważne jest, aby zapewnić samicom składającym jaja miejsce do gniazdowania. Chociaż samice zrzucają jaja do wody, nie jest to preferowany sposób składania jaj przez samice. Niektóre samice zatrzymują jaja zamiast zrzucać je do wody, jeśli nie mają gniazda i stają się związane jajami (poważny problem).

Suwaki czerwonouche i salmonella

Co jakiś czas można usłyszeć w mediach o zagrożeniach salmonellą od żółwi domowych (i czasami ostrzeżenia brzmią przerażająco). Jednak ryzyko salmonelli u żółwi domowych nie jest niczym nowym i można sobie z nim dość łatwo poradzić. Wiele rodzajów zwierząt domowych (w tym wszystkie gady, płazy, jeże i inne) jest nosicielami salmonelli i większość ludzi nie powinna mieć powodów do obaw o zarażenie się tą bakterią. Wystarczy zwykłe mycie rąk, aby drastycznie zmniejszyć ryzyko zarażenia się.