Bez kategorii

Jak się upewnić, że świnka morska jest dla Ciebie odpowiednim zwierzęciem?

Co warto wiedzieć przed kupnem świnki morskiej?

Świnki morskie mogą być uroczymi zwierzętami domowymi, ale jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed podjęciem tego wielkiego zobowiązania. Od oczekiwanej długości życia do społecznej natury świnek morskich, oto kilka rzeczy, które należy rozważyć przed wyborem świnki morskiej jako zwierzęcia domowego.

Świnki morskie to długoterminowe zobowiązanie

Chociaż świnka morska nie żyje tak długo jak kot lub pies, to jednak jest to duże zobowiązanie czasowe. Świnki morskie żyją średnio około pięciu do siedmiu lat, czasami dłużej, więc być przygotowany do zapewnienia opieki w długim okresie czasu.

Świnki morskie są towarzyskie

Świnki morskie są bardzo towarzyskimi zwierzętami i są najszczęśliwsze, żyjąc z innymi świnkami morskimi. Trzymaj parę tej samej płci, aby mieć pewność, że nie będziesz miał niechcianych miotów. Samice mogą być trzymane razem, podobnie jak samce, bez żadnych problemów. Pamiętaj, że czasami różnice w osobowości zwierząt sprawiają, że niektóre świnki morskie nie będą się ze sobą dogadywać. Wprowadzenie ich jako niemowlęta jest najlepszym sposobem, aby uzyskać parę do więzi, choć nawet dorośli mogą być zazwyczaj wprowadzane z ostrożnością.

Świnki morskie potrzebują dużej klatki

Świnki morskie potrzebują dużo miejsca na podłodze, a większość klatek sprzedawanych jako klatki dla świnek morskich są o wiele za małe, zwłaszcza dla pary. Dokonywanie domowej roboty klatki jest bardzo proste, choć, a ponieważ świnki morskie są dobrej wielkości i nie uciekają artystów, domowej roboty klatka jest świetną opcją.

Świnki morskie są ciche, czasami

Świnki morskie zrobić charakterystyczny skowyt lub gwizdanie typu dźwięku, często w oczekiwaniu na uzyskanie ulubionego smakołyku lub gdy w potrzebie trochę uwagi. Choć zazwyczaj nie jest na tyle głośno, aby denerwować sąsiadów, świnka morska może być zaskakująco głośna. Jeśli szukasz zwierzęcia, którego śpiew nigdy nie przerwie przyjęcia obiadowego lub popołudniowej drzemki, świnka morska może nie być dla Ciebie.

Świnki morskie są generalnie łatwe do oswojenia

Choć świnki morskie mogą być na początku nerwowe lub płochliwe, przy konsekwentnym, delikatnym obchodzeniu się z nimi, zazwyczaj bardzo łatwo się oswajają. Ostrożna obsługa jest koniecznością, a dzieci powinny być nadzorowane z nimi, ale są one mało prawdopodobne, aby ugryźć, nawet gdy są zestresowani.

Świnka morska potrzebuje witaminy C

Świnki morskie są jednym z niewielu zwierząt (ludzie są innym), które nie mogą produkować własnej witaminy C, więc muszą ją uzyskać z ich diety. Wybór dobrej jakości diety i zapewnienie różnorodności świeżych pokarmów i pasz objętościowych jest ważne, ale większość właścicieli decyduje się również na podawanie swoim zwierzętom suplementu witaminy C. Tabletki z witaminą C są uważane za lepszy sposób suplementacji niż dodawanie witaminy C do wody Twojego zwierzęcia.

Świnki morskie są często dostępne w schroniskach

Przed udaniem się do zakupu świnki morskiej, sprawdź w lokalnym schronisku lub ratuje dla świnek morskich w potrzebie nowego domu. Wiele świnek morskich kończy się w schroniskach i są w potrzebie drugiej szansy na zawsze domu. Schronienie świnki morskie są na ogół społeczne i łatwe. To powinno być łatwe do wiązania się z starszej świnki morskiej.