Bez kategorii

Papugi na sprzedaż: Dlaczego raczej adoptować niż kupować

Dlaczego powinienem adoptować papugę zamiast ją kupować?
Istnieje kilka dobrych powodów, aby adoptować ptaka zamiast go kupić. Po pierwsze, jest to właściwe postępowanie, ponieważ komercyjne hodowle zalewają rynek egzotycznymi ptakami domowymi, z których wiele trafia do grup ratowniczych, gdy konsumenci zdają sobie sprawę ze złożoności opieki nad tymi zwierzętami. Jeśli kupisz papugę ze sklepu zoologicznego lub od hodowcy, to po prostu pogarsza problem. Adoptując, a nie kupując papugę, przyczyniasz się do zmniejszenia popytu, który napędza komercyjną hodowlę ptaków domowych.

Ponadto, jeśli kupisz papugę, prawdopodobnie nie będziesz miał dużego wsparcia, jeśli masz pytania dotyczące zachowania lub opieki nad ptakiem w dalszej części linii. W przeciwieństwie do tego, renomowane grupy ratowania papug zapewniają takie wsparcie, oferując porady i zasoby, gdy Ty i Twój nowy ptak dostosujecie się do wspólnego życia.

Ile kosztują papugi?
Innym dobrym powodem do przyjęcia zamiast kupić papugę jest to, że najprawdopodobniej wydać dużo mniej pieniędzy. Papuga może kosztować setki lub tysiące dolarów, w zależności od gatunku. Adopcja papugi kosztuje znacznie mniej, a będziesz miał satysfakcję wiedząc, że uratowałeś życie.

Przed adopcją papugi, jakie są niektóre rzeczy do rozważenia?
Ptaki te są inteligentnymi, wrażliwymi, ciekawskimi zwierzętami, ale życie z nimi i właściwa opieka nad nimi może być o wiele trudniejsza niż ludzie sobie wyobrażają. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem egzotycznego ptaka domowego, weź pod uwagę następujące kwestie:

Ptaki, nawet te hodowane w niewoli, nie są zwierzętami udomowionymi. Zwierzęta domowe, takie jak koty i psy, były hodowane przez setki lat, aby żyć pod opieką ludzi i różnią się od swoich dzikich przodków. Ptaki powszechnie trzymane jako zwierzęta domowe nie różnią się od swoich dzikich krewnych; są to rodzime gatunki z innych krajów.
Możesz być zaskoczony, aby dowiedzieć się, że ponad 350 gatunków papug zostały zidentyfikowane, a każdy gatunek ma różne zachowania i szczególne potrzeby w zakresie opieki. Tak więc, zanim adoptujesz papugę, musisz dowiedzieć się o cechach i potrzebach gatunku, który wybierzesz.
Papugi zostały porównane do ludzkich maluchów pod względem ich życia emocjonalnego i społecznego, co oznacza, że potrzebują dużo codziennej interakcji z ludźmi i / lub innymi ptakami. Jeśli te potrzeby nie są zaspokajane, mogą łatwo rozwinąć problemy behawioralne, takie jak wyrywanie piór.
Wszystkie papugi mają długą żywotność. W zależności od gatunku, mogą żyć od 20 do 50 lat, a niektóre gatunki żyją dłużej niż ten okres. Opieka nad ptakiem jest często odpowiedzialnością na całe życie.
Papugi są hałaśliwe. Wokalizowanie poprzez skrzeczenie i ćwierkanie jest sposobem komunikacji papug. Należy również wiedzieć, że nie wszystkie papugi to ptaki mówiące. Podczas gdy wszystkie papugi są wokalne, nie wszystkie uczą się mówić lub decydują się mówić.

Organizacje zajmujące się adopcją i ratowaniem papug
Aby dowiedzieć się więcej o adopcji ptaka i znaleźć renomowaną organizację ratowniczą, z której można adoptować papugę, skontaktuj się z Ogrodem Papug w Best Friends lub odwiedź Avian Welfare Coalition.