Bez kategorii

5 typów psów rasy Pit Bull

Istnieje wiele błędnych informacji i zamieszania wokół pitbulli. Na początek, pit bull nie jest konkretną rasą. Zamiast tego, jest to termin zbiorczy, który jest używany dla kilku ras. Psy w typie pitbulla często spotykają się z niesprawiedliwą dyskryminacją. Psy te zostały wyhodowane dla ich muskularnej budowy i w konsekwencji były wykorzystywane w niehumanitarnych walkach psów. To sprawiło, że zyskały one niesłuszną reputację psów nadmiernie agresywnych. W rzeczywistości, psy w typie pitbulla są zazwyczaj niezwykle kochające, lojalne i łagodne w stosunku do swoich członków rodziny. Mają również tendencję do bycia figlarnymi i chętnymi do zabawy.

Oto pięć ras psów, które są najczęściej określane jako psy w typie pitbulla.

Psy w typie pitbulla mają zazwyczaj muskularną, krępą budowę z głębokimi klatkami piersiowymi i dużymi, kwadratowymi głowami. Są to psy notorycznie zdeterminowane. Kiedy dostaną zadanie, czy to nauczenia się nowej sztuczki, czy wykopania dziury, nie poddadzą się łatwo. Zwykle uwielbiają ludzi, także obcych, i łakną uwagi. Szkolenie i socjalizacja od najmłodszych lat jest ważna dla pitbulli. W przeciwnym razie ich wielkość i siła mogą być trudne do opanowania, ponieważ mogą mocno ciągnąć na smyczy lub wskakiwać na ludzi, aby się z nimi przywitać.

Wskazówka
Ze względu na piętno otaczające te rasy, w niektórych regionach zakazano posiadania psów typu pit bull. Upewnij się, że sprawdziłeś lokalne przepisy przed wprowadzeniem jednego z tych psów do domu.

01
z 05

American Bully

American bully to stosunkowo nowa rasa, która po raz pierwszy została opracowana w latach 80. i 90. XX wieku. Uznana przez United Kennel Club w 2013 roku, ale jeszcze nie przez American Kennel Club, rasa pochodzi od amerykańskiego pit bull terriera i innych ras typu buldog. W porównaniu do amerykańskiego pit bull terriera, bullies są znacznie szersze, bardziej zwarte i mają szerszą głowę. Bulle pochodzące od odpowiedzialnych hodowców zostały specjalnie opracowane pod kątem ich łagodnego i czułego temperamentu. Jednak psy te są nadal silne i atletyczne, więc potrzebują dużo ruchu, aby były szczęśliwe i zdrowe.

Przegląd ras
WYSOKOŚĆ: od 13 do 20 cali

WAGA: 65 do 85 funtów

CECHY FIZYCZNE: Zwarta, silna, gruba i muskularna; krótka i gładka sierść; występuje w szerokiej gamie kolorów i wzorów sierści.

02
z 05

American Pit Bull Terrier

American pit bull terrier to kolejna rasa uznana przez United Kennel Club, ale nie przez American Kennel Club. Jej przodkami były XIX-wieczne teriery i buldogi pochodzące z Wielkiej Brytanii, a rasa ta ukształtowała się w Ameryce Północnej pod koniec XIX wieku. Niestety rasa ta była powszechnie wykorzystywana do walk psów. Chociaż współczesne amerykańskie pit bull teriery mogą mieć wysoki popęd do zdobywania i nie zawsze dogadują się z innymi psami, są znane z tworzenia silnych więzi z rodziną. I jak w przypadku większości psów typu pit bull, mają one tendencję do bycia lojalnymi i czułymi.

Przegląd rasy
WYSOKOŚĆ: 17 do 20 cali

WAGA: 30 do 65 funtów

CECHY FIZYCZNE: Muskularna budowa; krótka sierść; kolory: czarny, biały, pręgowany, płowy, niebieski, czerwony, brązowy, brązowy, opalony i szary.

03
z 05

American Staffordshire Terrier

American Staffordshire terrier również wywodzi się od terierów i buldogów z XIX-wiecznej Anglii. Jego rozwój pod koniec XIX wieku w Ameryce Północnej zaowocował powstaniem psa, który był większy od swoich angielskich krewniaków. Rasa ta nie była tak powszechnie wykorzystywana do walk jak inne typy pitbulli, co zaowocowało powstaniem bardziej łagodnych psów. Jednak Am Staffy nadal mogą mieć duży popęd do zdobywania i nie zawsze dogadują się z innymi psami. Jednak są one znane z lojalności, zabawy i dobroduszności w stosunku do swoich rodzin.

Przegląd rasy
WYSOKOŚĆ: 17 do 19 cali

WAGA: 50 do 80 funtów

CECHY FIZYCZNE: Krótki płaszcz; różnorodność kolorów, w tym czarny, brązowy, niebieski, płowy, czerwony i wątroby; pręgowany wzór i / lub białe znaki są również postrzegane

04
z 05

Staffordshire Bull Terrier

Mimo że Staffordshire bull terrier powstał w XIX wieku z myślą o walkach psów, dziś rasa ta jest bardziej kojarzona z niesłabnącą lojalnością i przywiązaniem do rodziny. Psy te często nie kochają niczego bardziej niż przytulanie się do swoich właścicieli, a w stosunku do dzieci są zazwyczaj cierpliwe i łagodne. Są rasą, która najlepiej nadaje się do domu, w którym będą miały towarzystwo przez większą część dnia, ponieważ mogą być podatne na lęk separacyjny. Ponadto, mają tendencję do bycia skoncentrowanymi na ludziach i nie zawsze dobrze dogadują się z innymi psami.

Przegląd ras
WYSOKOŚĆ: 14 do 16 cali

WAGA: 24 do 38 funtów

CECHY FIZYCZNE: Muskularna budowa; kolory to: czarny, niebieski, pręgowany, płowy, biały i więcej

05
z 05

buldog amerykański

Buldog amerykański jest potomkiem buldoga angielskiego, który został stworzony w XVII wieku do walki z bykami – krwawego sportu, w którym psy walczyły z bykami. W Ameryce Północnej buldogi stały się psami pracującymi na farmach i przyjaznymi towarzyszami. Zwykle są one niezwykle czułe w stosunku do swoich rodzin, często chcą siedzieć na kolanach pomimo swoich dużych rozmiarów. Często też uwielbiają dzieci. Ale mogą być bardzo opiekuńczy dla swoich rodzin, więc szkolenia i socjalizacji są koniecznością, aby zapewnić, że będą one przyjazne dla ludzi spoza gospodarstwa domowego.

Przegląd ras
WYSOKOŚĆ: od 20 do 28 cali

WAGA: od 60 do 120 funtów

CECHY FIZYCZNE: krępa budowa; głęboka klatka piersiowa; krótki pysk; zazwyczaj biały z łatami pręgowanego, czerwonego, czarnego lub w odcieniach brązu i szarości