Bez kategorii

Pirenejskie szczeniaki: Ostateczny przewodnik

Łącząc elegancję z wielką siłą, majestatyczny Great Pyrenees jest przyzwyczajony do odwracania wzroku. Nic więc dziwnego, że ten dostojny pies pracujący uważany jest za jedną z najpiękniejszych ras na świecie. A ich szczeniaki są najsłodsze!

Oprócz dobrego wyglądu, Great Pyrenees znane są z łagodnego usposobienia. Psy te są cierpliwe jak mało kto. Jak pisze American Kennel Club: „Ich wrodzona cierpliwość przydała się, gdy całymi dniami siedziały na szczycie lodowatej góry i nie miały nic do roboty poza patrzeniem na owce”.

Ich wielowiekowe predyspozycje do pilnowania zwierząt gospodarskich przekładają się dziś na wiernego i opiekuńczego towarzysza. Pirenejczyki są nieugiętymi i czujnymi obrońcami swoich rodzin.

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem szczeniaka pirenejskiego do swojego domu, to wiesz już, że jest wiele rzeczy, które musisz najpierw rozważyć. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! Uzbrojony w nasz przewodnik po pirenejskich szczeniakach, powinieneś mieć jaśniejszy obraz tego, jak jeden z tych psów może wpasować się w Twoje życie.

Pirenejskie szczeniaki – fakty

Myślisz, że szczeniak Great Pyrenees może być dla Ciebie odpowiedni? Te stoickie psy są wzorem odwagi i cierpliwości, ale szybko wkraczają do akcji, jeśli coś zagraża ich rodzinie.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej starożytnej rasie.

Wielkość Olbrzyma.

Samce Great Pyrenees osiągają wysokość 27-32 cali, podczas gdy samice mają zazwyczaj 25-29 cali. Zazwyczaj samce ważą 100+ funtów, a samice 85+ funtów.
Charakterystyka rasy Wielkie Pireneje są silnymi, muskularnymi psami. Mają królewską, odporną na warunki atmosferyczne, podwójną sierść, która występuje w uderzającym odcieniu bieli.
Jego ciemnobrązowe oczy wyrażają cierpliwą życzliwość, a ogon ma zakrzywiony jak „pasterski hak”.

Temperament

Spokojny i opanowany pirenejczyk jest łagodną i czułą rasą, która świetnie nadaje się dla rodzin. Są cierpliwe i tolerancyjne w stosunku do dzieci, choć czasami mogą być nadmiernie opiekuńcze w stosunku do obcych i nieznanych zwierząt domowych.
To w połączeniu z ich wielkością może sprawić, że są bardzo onieśmielające, więc szkolenie i socjalizacja są potrzebne, aby pomóc kontrolować ich instynkty ochronne.

Rasa ta jest po poważnej stronie. Są również pewne siebie i nieustraszone.

Pielęgnacja i potrzeby zdrowotne

Pireneje wielkie shed. Bardzo dużo. Podczas gdy ich sierść zewnętrzna jest odporna na brud i splątanie, ich miękki podszerstek będzie się znacznie zrzucał.
Cotygodniowe 30-minutowe sesje szczotkowania zmniejszą ilość sierści, która znajdzie się na Twoich meblach i ubraniach.

Nie jest to pies dla osób, które potrzebują nieskazitelnie czystych dywanów lub którym przeszkadzają drobne psie kłęby sierści walające się po podłodze. (Chociaż agresywny harmonogram sprzątania lub odkurzacz robot może pomóc).

Potencjalne problemy zdrowotne obejmują dysplazję stawów biodrowych, raka, wzdęcia, problemy z oczami i problemy z sercem.

Szkolenie

Wielki Pirenejczyk jest niezależnym myślicielem o silnej woli. Może to prowadzić do trudności w szkoleniu, zwłaszcza w przypadku szczeniąt.
Jego praca jako psa stróżującego bez nadzoru oznaczała długie godziny spędzone w samotności. Może to czasem przekładać się na rasę, która nie jest przyzwyczajona do przyjmowania poleceń, a także na małą kuleczkę, która nagle udaje, że nie pamięta swojego imienia lub jak „upuścić”.

Właściciele muszą być cierpliwi i stanowczy, aby szkolenie trzymać. Vetstreet zaleca pozytywne szkolenie, aby zachęcić do dobrego zachowania, ponieważ są one na tyle inteligentne, aby utrudnić ich własne szkolenia. (Wykonywanie poleceń tak wolno, jak to możliwe jest znaną cechą).

Rozważ krótkie i zabawne sesje szkoleniowe, i używaj wszelkich narzędzi, jakich potrzebujesz, ponieważ Pireneje Wielkie mogą się łatwo nudzić, a zaangażowanie jest kluczowe. Tak długo jak wchodzą z Tobą w interakcję i otrzymują odpowiedź, powinny nadal zwracać uwagę.

Socjalizacja jest również ważna, ponieważ bez niej szczeniaki pirenejczyków mogą stać się nadmiernie opiekuńcze w stosunku do swojej rodziny. (Nawet jeśli jest Was tylko jedno).

Konieczne jest pomaganie im w poznawaniu różnych rodzajów ludzi w kontrolowanych środowiskach, aby mogły rozpoznać i nauczyć się, co jest jedynie chaotyczną sytuacją, a co naprawdę niebezpieczną.

Poziom energii

Pireneje Wielkie mają umiarkowany poziom energii. Zazwyczaj wystarcza im kilka krótkich spacerów dziennie. Korzystają również z zajęć z psami, takich jak próby posłuszeństwa i nosework.
Pomimo swojej etykiety jako pasterza, pirenejczyki zostały stworzone jako strażnicy. Potrafią wskoczyć do akcji, ale zostały wyhodowane tak, aby pozostać nieruchomo i czujnie przez długie godziny i w naturalny sposób oszczędzać swoją energię.

Średnia długość życia wynosi 10-12 lat.

Kto jest najlepszym człowiekiem dla szczeniaka pirenejczyka?

Choć zazwyczaj jest spokojny w domu, pirenejczyk wielki może być trudnym szczeniakiem do życia.

Oprócz tego, że pirenejczyki są bardzo wrażliwe na sierść, mogą też być nieporządnymi piwoszami i śliniarzami. Są również bardzo wrażliwe na ciepło, co sprawia, że nie nadają się do domów w gorącym klimacie.

Lubisz wędrówki na świeżym powietrzu? Pirenejczyk chętnie się do Ciebie przyłączy, zwłaszcza w mroźną, śnieżną pogodę. Jednak energiczny wysiłek fizyczny nie jest konieczny. I uwaga: psy tej rasy nie powinny być wyprowadzane na spacery bez smyczy, ponieważ mają skłonność do włóczęgostwa.

Szczeniaki pirenejczyków są łagodne w stosunku do dzieci i uwielbiają być częścią rodziny. Bardzo naturalnie przyjmują jednak rolę obrońcy, co może prowadzić do problemów behawioralnych, takich jak uciążliwe szczekanie o każdej porze dnia i nocy. Ich nieufność wobec nieznanego może być dobra (nie zawahają się odstraszyć intruzów), ale może też wymknąć się spod kontroli, jeśli pirenejczyk nie jest socjalizowany w młodym wieku.

Jeśli jesteś typem psa, który zabiera go do zatłoczonych lokali muzycznych lub miejsc, w których jest stale narażony na kontakt z głośnymi obcymi, te łagodne olbrzymy mogą nie być dla Ciebie odpowiednie.

Kupno szczeniaka pirenejczyka

Decyzja o adopcji lub współpracy z hodowcą dla Twojego nowego szczeniaka rasy Great Pyrenees jest osobistym wyborem, który wymaga badań. Na szczęście istnieje wiele źródeł, które pomogą Ci znaleźć schronisko lub hodowcę, który oferuje zdrowe, etycznie urodzone szczenięta rasy Great Pyrenees.

Adopcja szczeniaka pirenejczyka

Może to być zaskoczeniem, ale adopcja szczeniaka Great Pyrenees jest możliwa. Według AKC, większość schronisk podaje, że większość ich psów ratowniczych pochodzi od właścicieli, którzy zrzekli się ich z powodu zmiany stylu życia lub niezgodności z psem. Co to oznacza dla Ciebie: nie może być wiele adoptowalne psy i szczenięta tam, którzy szukają nowego domu na zawsze.

Główną różnicą między hodowcą i ratownictwa jest to, że ratownictwo nie zawsze może mieć młode szczenięta do wyboru. Zaletą jest jednak to, że większość z nich jest upoważniony do przyjęcia tylko psy, które zostały microchipped i spayed / wykastrowany. Oznacza to, że możesz skończyć z psem, który już został wyuczony czystości i nie potrzebuje tych wspólnych procedur medycznych. Możesz także znaleźć mieszankę Great Pyrenees, która ma wszystkie cechy, których oczekujesz od tej rasy, ale z dodatkowym dodatkiem.

Znalezienie Great Pyrenees ratowania może być tak proste, jak wyszukiwanie w Internecie. Zacznij od sprawdzenia Great Pyrenees Club of America, aby poszukać dobrego hodowcy.

Znalezienie hodowcy pirenejczyków

Pierwszym krokiem jest zrobienie badań. Niestety, istnieje wiele młynów szczeniąt pozujących jako renomowanych hodowców wraz z wieloma oszustwami online. Bądź świadomy i dotrzeć do różnych forach internetowych na rozmowy o uzyskanie przyszłego futrzanego członka rodziny.
Pamiętaj, aby zadawać pytania i umówić się na spotkanie z rodzicami psów lub matki. W końcu, musisz podążać za swoim jelitem. Jeśli coś wydaje się nie tak u hodowcy, którego odwiedzasz, lub szczeniak Great Pyrenees wydaje się zbyt dobry, aby był prawdziwy, prawdopodobnie dzieje się coś podejrzanego. AKC oferuje również zasoby do znalezienia hodowcy, z dość ścisłymi wytycznymi na temat tego, kto może uczestniczyć.

Vetstreet zaleca zakup szczeniaka Great Pyrenees od hodowcy, który wystawia swoje psy na różne widoki, dźwięki i ludzi, aby zapewnić, że są bardziej otwarte na nieznane.

Wiedza o tym, co Cię czeka, gdy kupisz szczeniaka pirenejskiego, jest ważnym krokiem w byciu odpowiedzialnym właścicielem zwierzęcia. Niezależnie od tego, czy znajdziesz etycznego hodowcę, czy planujesz adopcję, przygotuj się na czuły i przyjazny dodatek do Twojego domu.