Bez kategorii

8 Faktów o świnkach Teacup

Dzięki mediom społecznościowym, sławnym rodzinom świń domowych i niezliczonych programów telewizyjnych i filmów, mikro-świnki eksplodowały popularnością w ciągu ostatnich kilku lat. Inaczej znany jako teacup lub Juliana świń, te małe czworonożne zwierzęta są nie tylko roaming gospodarstw, ale mieszka w domach teraz, zbyt.

Prawdopodobnie widziałeś super słodkie filmy z malutkich prosiaczków przytulających się do szczeniaków lub pijących z równie malutkich butelek. Ale czy świnki teacup pozostają tak małe na zawsze? I czy są one dobrymi zwierzętami domowymi?

Choć nie da się zaprzeczyć, że te malutkie świnki są urocze, niestety wokół tak zwanych „teacup” świnek narosło wiele mitów i błędnych przekonań, które mogą poważnie zaszkodzić ich zdrowiu i szczęściu.

Dodawanie „teacup” świnia do rodziny może mieć poważne konsekwencje, zarówno dla świni i rodziny, więc ważne jest, aby zrobić wszystkie swoje badania przed skontaktowaniem się z hodowcą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o świniach „teacup” i dlaczego mogą one nie być odpowiednim zwierzakiem dla Ciebie.

Świnie „Teacup” tak naprawdę nie istnieją

Tak jest, „teacup” nie jest rasą świń, i nie jest to całkiem pseudonim dla nowej rasy albo. Raczej, „teacup” jest etykieta, że hodowcy dać regularne świnie brzuchate, które zostały niedożywione i doszło do deformacji ich wzrostu lub są fałszywie reklamowane jako miniaturowe.

Świnie domowe są rzeczywiście ogólnie mniejsze niż standardowe świnie hodowlane. Mogą ważyć od 100 do 200 funtów, podczas gdy świnie hodowlane ważą około 1,000 funtów. Ale to jest daleko od 10 do 12 funtów „teacup” twierdzą wielu hodowców zrobić. Nawet najmniejszy pot-bellied świnia będzie ważyć między 60 a 80 funtów. Mogą one być uznane za niedowagę w zależności od postury świni, poziomu aktywności i środowiska.1

Utrzymywanie małych rozmiarów świni „Teacup” poważnie szkodzi ich zdrowiu

Trudno to usłyszeć, ale wielu hodowców „teacup” używać okrutnych metod, aby utrzymać swoje świnie małe lub z deformacją ich wzrostu. Dwie z najbardziej powszechnych technik są:

Chów wsobny: Świnie rasy potbellied są hodowane w celu propagowania ich mniejszej postury. Ten brak różnorodności genetycznej może prowadzić do całego szeregu problemów zdrowotnych u ich potomstwa.
Głodzenie: Innym sposobem wielu „teacup” hodowców zapewnić mniejszy wzrost jest przez niedokarmianie świń, aby zahamować ich wzrost. Często zachęcają właścicieli do drastycznego ograniczenia ich diety, zbyt. Zasadniczo, te świnie są głodzone, więc nie będą się rozwijać. Wynik? Systemy kostne świń pozostają małe, ale ich narządy wewnętrzne nadal rosną do pełnych rozmiarów, co może prowadzić do deformacji kości i kruchości kości, wśród innych poważnych problemów zdrowotnych.2

Co widzisz, nie jest tym, co dostajesz z „Teacup” świń

Jeśli hodowca „Teacup” pokazuje Ci rodziców Twojej potencjalnej świnki, prawdopodobnie pokazuje Ci tylko prosięta z brzuszkiem. Świnie mogą się rozmnażać już w wieku trzech miesięcy. Z tego powodu, rodzice do prosiąt są często prosięta się – co oznacza, że nie można określić, jak duże „teacup” świnia będzie na podstawie wielkości i wyglądu jego lub jej rodziców.

Co więcej, niektóre podejrzane „teacup” hodowcy świń będzie po prostu pokazać potencjalnym nabywcom niemowląt potbellied świń, które ostatecznie rosną do pełnowymiarowych nastolatków i dorosłych.

„Teacup” świnie są bardzo drogie

Jeśli chcesz kupić „teacup” świnia, być przygotowany do upuszczenia aż 750 dolarów do 3.500 dolarów na nowego zwierzaka. Po zakupie, koszt utrzymania świni jako zwierzę domowe tylko wspina się stamtąd.

Ponieważ wielu „teacup” właściciele wierzą, że ich świnie pozostaną małe, oni nawet nie biorą pod uwagę kosztów wychowania 100 funtów (plus) świni w domu. Między odpowiedniej podaży żywności (potbellied świnie mogą jeść dużo), kontroli i szczepień u weterynarza, i innych dostaw świń, to może kosztować tysiące dolarów każdego roku, aby posiadać świnię. Plus, to zaleca się kastracji lub kastracji świń domowych w celu ograniczenia nieprzyjemnych zachowań i zmniejszyć ryzyko niektórych nowotworów.1 Ale to może okazać się trudne, jak to może być trudne do śledzenia specjalisty weterynarza, który może wykonać operację.

„Teacup” świnie mają bardzo krótką żywotność

Chociaż przeciętny potbellied świnia ma żyć wszędzie między 12 a 18 lat, „teacup” świnia długość życia zazwyczaj unosi się wokół pięciu lat z powodu problemów z ich układu kostnego i odpornościowego. Zaburzenia genetyczne spowodowane chowem wsobnym mogą również przyczynić się do krótszej żywotności.
do rodziny, upewnij się, aby sprawdzić prawa zagospodarowania przestrzennego w Twojej okolicy. Odrobina badań może pomóc zapobiec porzuceniu lub oddaniu wielu udomowionych świń każdego roku.

Świnie są zwierzętami stadnymi

Czy wiesz, że świnie są niezwykle towarzyskimi zwierzętami? Podobnie jak psy, świnie rozwijają „sfor”, często grając, leżąc i śpiąc razem. Pozbawiając świnię jego lub jej interakcji społecznych może spowodować świnia się nudzić, niespokojny, lub przygnębiony, a on lub ona może działać agresywnie.

To powiedziawszy, to najlepiej, aby utrzymać co najmniej dwie świnie na raz, ale wiele „teacup” właściciele, którzy znaleźli się zmagają się z 100 funtów-plus świnia będzie miał jeszcze trudniejszy czas z dwóch lub więcej. Nie wspominając, podwójne świnie oznacza podwójne wydatki na żywność, materiały, i wizyty weterynarza.

Posiadanie świni nie jest jak posiadanie kota lub psa

Świnie są rzeczywiście niezwykle inteligentne, figlarne zwierzęta, które są w stanie tworzyć głębokie, kochające więzi z ludźmi. Dla niektórych rodzin, są one idealnym zwierzakiem! Posiadanie świni, jednak, jest zupełnie inna niż posiadanie kota lub psa. Nowi właściciele świń są często zaskoczeni, aby dowiedzieć się, jak wiele pracy i pieniędzy własności świń naprawdę wymaga.

Niestety, wiele osób, które kupują „teacup” świnie nie są przygotowane do nich rosnąć do pełnowymiarowych nastolatków i dorosłych. Kiedy świnie rosną zbyt duże, rozwijać problemy zdrowotne, lub wyświetlania destrukcyjne zachowanie, są one często oddawane do schronisk lub po prostu porzucony.

Wniosek z tego taki? Jeśli rozważasz zakup świni, upewnij się, że masz dużo miejsca, dużo cierpliwości, i budżet, aby utrzymać go lub ją szczęśliwy i zdrowy.