Bez kategorii

Rodzaje żółwi, które są wspaniałymi zwierzętami domowymi

Żółwie są fascynujące, spokojne i stosunkowo niewymagające z natury. To może uczynić je atrakcyjną opcją jako zwierzę domowe.

Jednak posiadanie żółwia domowego nie będzie dla każdego gospodarstwa domowego. Nie są one szczególnie interaktywne i przytulne, mogą być nosicielami chorób, a ich słynna długa żywotność może nawet przeżyć Ciebie. Wszystkie żółwie mają również złożone wymagania mieszkaniowe i żywieniowe, które trzeba będzie wziąć pod uwagę.

Istnieje wiele różnych gatunków żółwi, a niektóre z nich są lepsze zwierzęta domowe niż inne. Niektóre będą rosnąć do bardzo dużych rozmiarów, inni są znani z tego, że są bardziej towarzyskie i mniej agresywne niż inni, a oni wszyscy będą mieli różne wymagania w zakresie przestrzeni, oświetlenia i diety.

Wymieniliśmy dziesięć gatunków żółwi, które są popularnymi zwierzętami domowymi, wraz z kilkoma szczegółami na temat ich wymagań pielęgnacyjnych, aby pomóc Ci rozpocząć badania nad tym, czy żółw będzie odpowiedni dla Ciebie i Twojej rodziny.

Wskazówka
Żółwie nie są dobrym wyborem dla małych dzieci. Mogą one stać się zestresowane lub agresywne, jeśli będą się z nimi zbyt często lub niewłaściwie obchodzić. Żółwie wodne mogą być również nosicielami bakterii salmonelli, która może zostać przeniesiona na dzieci, jeśli nie będą one przestrzegały zasad higieny.

Ślizgacz czerwonolicy

Żółwie czerwone są jednymi z najbardziej popularnych gatunków żółwi wodnych. Mają tendencję do bycia bardziej przyjazny i towarzyski niż niektóre z ich krewnych, są one dość aktywne, a oni są powszechnie dostępne.

Żółwie te są zazwyczaj trzymane w domu, ale z odpowiednim schronieniem, czyszczenia i cieplejsze temperatury, mogą one również zrobić dobrze w stawie na zewnątrz. Gdy dojrzeją, łatwiej będzie im zapewnić odpowiednią przestrzeń na zewnątrz.

Suwaki czerwonouche mogą urosnąć do przyzwoitych rozmiarów, a ich zbiornik musi być duży i mieć odpowiednie obszary do wygrzewania się. Potrzebne będzie oświetlenie UV i dobry system filtracji wody. Te zwierzęta są znane z tego, że są dość niechlujne!

Ich wielkość, późniejsze potrzeby żywieniowe i większe wymagania mieszkaniowe oznaczają, że opieka nad nimi może być droższa niż nad niektórymi żółwiami. Jednak przy odpowiedniej opiece, są one generalnie odpornym i zdrowym gatunkiem, który często przekracza 50 lat życia.

Przegląd
Nazwy zwyczajowe: Red-eared slider turtle, red-eared slider, red-eared terrapin, red-eared turtle, slider turtle, water slider turtle

Nazwa naukowa: Trachemys scripta elegans

Rozmiar dorosłego: Około 12 cali długości

Długość życia: 20 do 30 lat

African Sideneck Turtle

Te unikalne małe żółwie wodne mają charakterystyczne długie szyje, które nie mogą być w pełni schowane do ich skorupy, a ich anatomia różni się od tradycyjnych żółwi wodnych.

Ze względu na ich unikalny wygląd i rozmiar, są one często popularnym wyborem, ale mają bardziej złożone wymagania dotyczące opieki niż niektóre inne żółwie.

African Sideneck Turtles woda musi być utrzymywana w bardzo czystości i wymaga cotygodniowej zmiany. Dobry system filtracji, jednak ułatwia mniej częste zmiany.

Pomimo ich niewielkich rozmiarów, lubią pływać i potrzebują dużego zbiornika, najlepiej co najmniej 75 galonów. Potrzebują odpowiednich platform do wylegiwania się z lampami UV, a temperatura nie powinna nigdy spadać poniżej 70 stopni. Jest to jeden z powodów, dla których najlepiej trzymać je w pomieszczeniach zamkniętych.

Potrzebują również świeżej i zróżnicowanej diety, aby zapobiec niedoborom witaminy A i D3.

Sidenecks może być ciekawski żółwie, które, jeśli nie wymuszać interakcji, nie będzie scuttle away do ukrycia, gdy przyjdziesz do ich obserwacji.

Przegląd
Nazwa naukowa: Pelomedusa subrufa

Common Names: African side-neck żółw, African Side-necked żółw, African helmeted żółw

Rozmiar dorosłego: Średnio od 6 do 9 cali długości

Life Expectancy: Może być do (a czasem więcej niż) 50 lat

Żółw wschodni

Eastern Box Turtles potrzebują dużo miejsca, ale są one przystosowane i, z odpowiednim budynku, mogą żyć w lub na zewnątrz.

Wolą wilgotne środowisko, potrzebują płytki basen wody w ich wybieg, wilgotne podłoże, a oni potrzebują UVB basking światła, jeśli są one przechowywane w pomieszczeniach zamkniętych.

Jeśli ich środowisko jest zbyt zimne i suche, może to doprowadzić do tego, że łatwiej złapią infekcje dróg oddechowych.

Żółwie te mogą być nieśmiałe, ale nie są agresywne, a przy odpowiedniej delikatnej interakcji i minimalnym obchodzeniu się z nimi, można zacząć dostrzegać ich osobowość. Mogą one nawet być kuszony, aby przywitać się z tobą, jeśli masz smaczne smakołyki.

Przegląd
Common Names: Wschodni żółw skrzynkowy, żółw lądowy

Nazwa naukowa: Terrapene carolina carolina

Wielkość dorosłego: 5 do 7 cali długości

Długość życia: 30 do 40 lat w niewoli przy dobrej opiece (i do 100 lat w środowisku naturalnym)

Western Painted Turtle

Western Painted Turtle może odwołać się, jeśli chcesz żółwia, który jest charakterystyczny i atrakcyjny dla oka. Mają one szczegółowe oznaczenia skorupy.

Chociaż nie są one duże, te żółwie wodne potrzebują dużego zbiornika lub przestrzeni na zewnątrz, dobry system filtracji wody i basking światła, aby pomóc utrzymać ciepłą temperaturę. Ich potrzeby mieszkaniowe są podobne do tych z Red-Eared Slider.

Mogą być dość nieśmiały i nie są żółwie, które będą cieszyć się częstą obsługę.

Ponieważ lubią jeść podczas pływania, wybierając żywności, które mogą być łatwo podnoszone z wody, jeśli nie jest spożywane jest dobrym wyborem, aby pomóc utrzymać zbiornik czyste na dłużej.

Przegląd
Nazwy zwyczajowe: Western Painted Turtle

Nazwa naukowa: Chrysemys picta bellii

Wielkość dorosłego: Do 10 cali długości

Długość życia: Może być do (a czasem więcej niż) 50 lat

Kontynuuj do 5 z 10 poniżej.

Żółw mapowy Mississippi

Żółwie mapety Mississippi mają charakterystyczną płetwę grzbietową biegnącą wzdłuż skorupy, dlatego też czasami określa się je mianem „Sawback”.

Nie potrzebują one tak dużych pomieszczeń jak niektóre z ich wodnych krewnych żółwi, co może sprawić, że będą atrakcyjnym wyborem dla osób z ograniczeniami przestrzennymi.

Chociaż nadal mogą żyć do 30 lat, ich długość życia jest nieco krótsza niż przeciętnie.

Mogą być bardziej ostrożni wobec ludzi niż niektóre inne żółwie, a to oznacza, że mogą być bardziej podatne na stres. Musisz ograniczyć obsługę do minimum i stworzyć środowisko, które pozwala im na spokój i miejsca, w których mogą się schronić.

Żółwie klonowe są dość odporne i mniej podatne na problemy zdrowotne niż niektóre gatunki. Czysta woda, dobre oświetlenie i odpowiednia dieta są nadal absolutnie niezbędne, aby zapobiec infekcjom grzybiczym i rozwojowi niedoborów.

Przegląd
Nazwa: Mississippi Map Turtle

Nazwa naukowa: Graptemys pseudogeographica kohni

Wielkość dorosłego: Samice rosną do 10 cali długości i samce do pięciu cali długości

Przewidywana długość życia: Ponad 30 lat

Żółw piżmowy (Stinkpot)

Wspólne żółwie piżmowe są jednym z bardziej popularnych gatunków żółwi wodnych. Są one małe, a ich wymagania dotyczące opieki są nieco mniej intensywne niż niektóre.

Nie są to żółwie, które dobrze radzą sobie z dużą ilością obsługi chociaż. Mogą być zadziorne i, jeśli czują się zagrożone, uwalniają nieprzyjemny i zatęchły zapach. To dlatego dostają swój przydomek – „The Stinkpot”.

Nie są one tak silnymi pływakami jak niektóre żółwie wodne, dlatego woda w ich pomieszczeniach nie powinna być zbyt głęboka. Należy również zapewnić im wiele obszarów umożliwiających łatwe wydostanie się z wody w celu wygrzewania się w świetle UVB.

Przegląd
Nazwy zwyczajowe: Żółw piżmowy, żółw piżmowy wschodni, żółw cuchnący

Nazwa naukowa: Sternotherus Odoratus

Wielkość dorosłego: 3 do 5 cali

Długość życia: Do, a nawet ponad 50 lat

Żółw plamisty

Jeśli masz ograniczoną przestrzeń i szukasz żółwia wodnego, żółw plamisty jest jednym z najmniejszych gatunków, które mogą być trzymane w niewoli. Są one również ładne, aby spojrzeć na ich charakterystyczny spotted shell i, z prawej obudowy, mogą żyć w domu lub na zewnątrz.

Są one zobowiązanie długoterminowe chociaż, z niektórych życia być ponad 100 lat!

Podobnie jak żółwie piżmowe, nie są one szczególnie silnymi pływakami, więc ich woda nie powinna być zbyt głęboka. Potrzebują również ciepłych platform do wylegiwania się i ozdób, które zapewnią im możliwość wyjścia na zewnątrz, aby odpocząć.

Ważna jest także dobra, zróżnicowana dieta z dużą ilością mięsa, zieleniny i owoców.

Przegląd
Pospolite nazwy: Spotted Turtle, Clemmy, Michigan Spotted Turtle

Nazwa naukowa: Clemmys Guttata

Wielkość dorosłego: 4 do 6 cali

Life Expectancy: Może łatwo żyć do 50 lat, z niektórych odnotowano jako żyjące ponad 100 lat

Ślizgacze żółto-brzuchate

Yellow-Bellied Sliders są jednym z najbardziej popularnych gatunków żółwi wodnych, aby utrzymać jako zwierzęta domowe, ponieważ mają tendencję do być stosunkowo wytrzymałe, pod warunkiem, że dostaną odpowiednią dietę, obudowa i oświetlenie.

W przeciwieństwie do niektórych żółwi, mają tendencję do bycia najbardziej aktywnym w ciągu dnia, co przemawia do wielu właścicieli, którzy chcą je obserwować.

Potrzebują dużego zbiornika lub odpowiedniej obudowy na zewnątrz, ponieważ są większe niż takie jak Stinkpot lub Spotted Turtle.

Ze względu na ich popularność, są one stosunkowo łatwe do zdobycia. Wystarczy upewnić się, że nadal źródło żółto brzuchaty Slider z renomowanego hodowcy lub dostawcy.

Przegląd
Nazwy zwyczajowe: Ślizgacz żółtoplamisty

Nazwa naukowa: Trachemys scripta scripta

Wielkość dorosłego: Dorosłe samce od 5 do 9 cali długości. Samice między 8 a 13 cali długości.

Długość życia: Do 40 lat

Żółw Reeve’a

Żółw Reeve’a jest prawdopodobnie jednym z najbardziej towarzyskich ze wszystkich żółwi na tej liście. Z opieki i cierpliwości, czasami nawet lubią być głaskane, co jest niezwykłe dla żółwia wodnego. Oczywiście, obsługa może być nadal stresujące dla nich, więc to powinno być zrobione tylko w razie potrzeby.

Ich wymagania dotyczące opieki są podobne do Red-eared Slider, choć są mniejsze i nie wymagają tak dużego pomieszczenia.

Mają tendencję do być stosunkowo zdrowy żółw, choć nie mają tak długą oczekiwaną długość życia. To może odwołać się do właścicieli, którzy nie szukają takiego długiego zobowiązania.

Przegląd
Common Names: Reeve’s Turtle, chiński żółw stawowy, chiński trzykręgowy żółw stawowy

Nazwa naukowa: Mauremys reevesii

Wielkość dorosłego: 6 do 9 cali długości

Przewidywana długość życia: Do 20 lat

Żółw drewniany

Żółw leśny jest znany z tego, że jest bardzo przyjazny, przy odpowiednim traktowaniu i interakcji, i dość odporny. Ich potrzeby nie są tak skomplikowane, jak większość gatunków wodnych. Oni potrzebują przyzwoitej wielkości obudowa choć, a to oznacza, że są one często najlepiej nadaje się do przechowywania w środowisku zewnętrznym,

Ponieważ nie są to gatunki wodne, mogą utonąć w zbyt głębokiej wodzie, dlatego ważne jest utrzymywanie powierzchni stawu na odpowiednio niskim poziomie.

Potrzebują również diety o wysokiej zawartości białka, składającej się z dużej ilości mięsa i zielonych liści.

Żółwie te nie są tak łatwe do zdobycia i mogą być nielegalne do trzymania w niektórych państwach. Należy upewnić się, że robisz swoje badania i upewnij się, że jesteś pozyskiwania żółwia Wood z renomowanych i etycznych hodowców.

Przegląd
Common Names: Wood Turtle, Old Red Leg

Nazwa naukowa: Glyptemys insculpta

Wielkość dorosłego osobnika: 5 do 8 cali długości

Przewidywana długość życia: Do 50 lat

 

Żółwie mogą być interesującymi zwierzętami domowymi, ale nie są zobowiązaniem, które należy podejmować lekkomyślnie. Potrzebują dużo miejsca, specjalistycznego sprzętu do utrzymania czystości i ciepła w pomieszczeniach, mają też specyficzne wymagania żywieniowe.

Ponieważ często mogą żyć nawet do 50 lat i dłużej, są również zobowiązaniem na całe życie.