Bez kategorii

Dowiedz się więcej o różnych gatunkach królików z długimi uszami

Przewodnik po królikach z długimi uszami i opieka nad nimi
Króliki brytyjskie są łatwo rozpoznawalne dzięki swoim dużym, klapniętym uszom. Amerykańskie Stowarzyszenie Hodowców Królików akceptuje pięć odmian, a nowe rasy królików są stale hodowane. Króliki zajęcze są bardzo popularne wśród właścicieli królików domowych, ale czasami ich charakterystyczne uszy wymagają nieco więcej uwagi. Upewnij się, że uszy Twojego lopsa są czyste zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz, ponieważ mogą być podatne na gromadzenie się zanieczyszczeń.

Lopsy francuskie

Jedna z największych ras królików z uszami lopsa, lop francuski powstał we Francji poprzez skrzyżowanie dwóch istniejących ras lopsa. Króliki francuskie ważą około 10 funtów, mają uszy zwisające poniżej szczęki i osiągają ponad stopę długości. Powinny być trzymane w dużym pomieszczeniu na zewnątrz z królikiem towarzyszącym lub w domu z dużą ilością miejsca do ćwiczeń. Nie są to najczęściej spotykane rodzaje zwierząt domowych lop, ale ich uszy są imponujące, aby zobaczyć, jeśli kiedykolwiek masz szansę spotkać się z jednym.

Mini Lop

Nie należy mylić z brytyjskim karłowatym lopem lub miniaturowym lopem, mini lop jest drugą najmniejszą odmianą lopa w Stanach Zjednoczonych. Mini lop jest bardzo popularny na wystawach królików i może ważyć ponad 6 funtów (więcej niż wiele osób wyobraża sobie, że mini lop może osiągnąć). Wymagania mieszkaniowe nie są tak wymagające jak w przypadku większych odmian lopów według Mini Lop Rabbit Club of America. Te odmiany są bardzo często spotykane jako króliki domowe.

Oryginalny Lops

Jedna z dwóch istniejących wcześniej ras królików z uszami lopów, wykorzystana do stworzenia francuskich lopów, to angielskie lopy są oryginalnymi lopami. Są one znane z tego, że są dość nieaktywne, więc otyłość jest głównym problemem tej rasy. Ze względu na ich wielkość wymagany jest duży domek. Ich uszy mają średnio 20 cali długości, najwięcej ze wszystkich ras królików, a w wieku 4 tygodni ich uszy są właściwie dłuższe niż ciało!

Amerykański Fuzzy

Wyraźnie krótka i puszysta wełna odróżnia amerykańskiego fuzzy lopa od podobnego holenderskiego lopa. Osiągając 4 funty w wieku dorosłym, ta rasa królików jest bardzo zwarta i przypomina królika holenderskiego, z wyjątkiem wełnianej sierści, która jest bardzo podobna do sierści królika angorskiego (krzyżówki królika holenderskiego z królikiem angorskim). Są bardzo figlarne, pełne osobowości, lubią towarzystwo ludzi i innych królików. Ich wełna może być trudna do utrzymania w czystości i do opanowania.

Prawdziwy karzeł

Mierzący średnio 3,5 funta karzełek jest idealnym zwierzęciem domowym. Są nieagresywne i różnią się od amerykańskiego fuzzy lop tym, że mają futro, a nie wełnę, i są prawdziwą odmianą karłowatą. Są małe i sprawiają, że są wspaniałymi małymi zwierzętami domowymi. Są to bardzo popularne króliki dla dzieci ze względu na ich mały rozmiar.

Opieka nad królikami z długimi uszami

Poza podstawową opieką nad królikami, wszystkie króliki z uszami wymagają szczególnej troski o ich uszy.1 Ze względu na ich wielkość, fałdowaną pozycję i delikatną naturę, urazy i infekcje uszu są częste, ale łatwo ich uniknąć przy odpowiedniej opiece.

Jak kupować

Lopsy można kupić od prywatnych hodowców, w sklepach zoologicznych, na targach, w klubach 4-H lub adoptować z organizacji zajmujących się ratowaniem królików. Sklep zoologiczny, targi powiatowe, i 4-H króliki są zazwyczaj niedrogie, średnio około 20 dolarów. Prywatni hodowcy pobierają około 40 dolarów, ale króliki o jakości wystawowej mogą sprzedawać za znacznie więcej. Ceny z pewnością będą się różnić w zależności od rasy i pokazać historię królika, a króliki ratunkowe są z pewnością szeroko dostępne, jeśli nie masz silnych preferencji.