Bez kategorii

Świnki miniaturki

Miniaturowe świnie na sprzedaż? Kupujący uważaj: Baby prosięta nie mogą być „prawdziwe” mini świnie, i świnie, które pozostają małe są bardziej mitem niż rzeczywistością.

Te czasy, istnieje wiele sposobów, aby opisać ten sam słodkie małe critter. Mini świnie, miniaturowe świnie, mikro mini świnie, świnie karłowate i pigmejów są tylko kilka. Bardziej powszechnie znane jako teacup świń, stały się jednym z najbardziej popularnych zwierząt domowych w Ameryce w ciągu ostatniej dekady.

Wpisz „baby teacup świnie”, „mini teacup świnie” lub „mini pet świnia” w YouTube, a zobaczysz filmy z małych świń domowych robi wszystkie rodzaje uroczych rzeczy. Mini świnie zostały złapane na kamerze grać wrestling z psami, pływanie w wannach i basenach dla dzieci, coraz brzuch rubs, jest karmiony butelką i przytulanie z kociętami. Jeden malutki prosiaczek pokonał nawet schody, aby wylądować w swojej miseczce z płatkami owsianymi na śniadanie. Łatwo zrozumieć, dlaczego malutkie świnki stały się popularnymi zwierzętami domowymi, ale to, czego większość ludzi nie wie, to fakt, że teacup pigs to mit. Te miniaturowe świnki dorastają i stają się o wiele, wiele większe niż ludzie się targują.

Czy teacup pigs naprawdę istnieją?
Większość ludzi wie o rasach psów toy lub „teacup”, takich jak teacup Yorkie, teacup pudel lub teacup Chihuahua. Termin „teacup”, używany w odniesieniu do psów, jest sposobem dla hodowców, aby twierdzić, że ich szczeniaki będą jeszcze mniejsze niż najmniejszy normalny rozmiar rasy. Kiedy hodowcy używają tego terminu, jest to czerwona flaga, że położyli nacisk na wielkość, a nie na zdrowie. W rzeczywistości, „teacup” nie jest uznawany przez żaden standard rasy, poza próbami podwórkowych hodowców, aby stworzyć coraz mniejsze zwierzęta domowe. Niestety, prowadzi to do tego, że niezdrowe, niewymiarowe psy („szczeniaki”, jeśli chcesz) są hodowane razem, co zwiększa i utrwala problemy zdrowotne u ich potomstwa. Ale co z teacup ras świń, często nazywanych świnie zabawki, miniaturowe świnie teacup, mini świnie teacup, mikro mini prosiąt lub nano świń?

Wszystkie te tak zwane rasy świń domowych są jednym i tym samym gatunkiem. Są to świnie doniczkowe (zwane również świniami brzuchatymi). Pierwotnie wyhodowane w Wietnamie, potbellied świnia jest świnia domowa, która jest rzeczywiście miniaturowy w porównaniu do średniej świni gospodarstwa. Podczas gdy dorosłe świnie farma może ważyć w około 1000 funtów, większość potbellied świnie kończy się gdzieś między 100 i 200 funtów. Tak więc, podczas gdy nazywając je mikro mini teacup świnie jest rozciągnięcie, to nie jest błędne, aby zadzwonić wietnamski potbellied świnie mini świnie w tym kontekście.

Ale nawet w przypadku świń reklamowanych jako malutkie, średni rozmiar dorosłego osobnika wynosi 100 funtów, a często mogą one osiągnąć nawet 200 funtów.

Koszt posiadania świnki teacup
Hodowcy twierdzą, że małe świnki teacup (i dorosłe świnki teacup) są prawdziwe i twierdzą, że udało im się wyhodować prosięta teacup, które – przy odpowiednio ograniczonej diecie – wyrosną tylko na bardzo małe świnki, a nawet mini mikroświnki. Koszt posiadania teacup świnia, jednak nie jest nic do kichnięcia. Ci, którzy szukają dodać świnię do swojej rodziny będzie miał trudny czas znalezienia tanich teacup świnie do zakupu.

Zakres cen teacup świnia może być wszędzie od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. Ale wiele osób jest skłonnych zapłacić te wysokie ceny, gdy zapewniono, że są one coraz „prawdziwy” teacup prosiaka. Zbyt często, jednak, są one coraz znacznie więcej niż się targowali, bo teacup świnia zwierzę, które zapłacili za nie jest zwierzę, które ostatecznie dostać.

Jak hodowcy utrwalają mit o świnkach miniaturowych
Jen Reid, kierownik Marshall’s Piggy Paradise w Best Friends, wyjaśnia, że to, czy świnia jest miniaturowa czy nie, zależy tak naprawdę od twojego układu odniesienia. Tak, mniejsze świnki miniaturowe istnieją. Ale „mniejszy” jest nadal około 90 funtów, a ogromna większość tak zwanych teacup świnie faktycznie rosną do 100 do 200 funtów. Jeśli ktoś został obiecany mikro teacup świnia, i że świnia rośnie do 100-plus funtów jako dorosły miniaturowy świnia, nagle, że świnia nie będzie wydawać się tak słodkie już. On lub ona na pewno nie będzie wyglądać jak słodkie małe mikro mini prosiąt reklamowane na stronach internetowych hodowców, lub mikro świń dzieci, którzy gwiazdą we wszystkich tych filmów YouTube. I próbuje utrzymać świnie maleńkie może mieć dość negatywny wpływ na ich zdrowie i dobre samopoczucie.

Hodowcy mogą wysyłać świnie do swoich nowych domów z niewłaściwymi instrukcjami karmienia, które hamują wzrost świń, co prowadzi do kruchych kości, które łamią się łatwo, jak również wiele innych problemów zdrowotnych. Te niefortunne zwierzęta domowe są w zasadzie głodzone w kluczowych punktach cyklu wzrostu organizmu, z rąk ich niczego nie podejrzewających nowych rodzin.

Niektórzy hodowcy twierdzą, że nano świnia lub mikro świnia dorosły będzie tylko rosnąć do 10-12 funtów. To mniej więcej wielkość miniaturowego jamnika. Ale dla każdego, kto zastanawia się „Gdzie mogę dostać teacup świnia?” te niezwykle małe świnie domowe po prostu nie istnieją. Mini świnie domowe ludzie widzą online i w telewizji są naprawdę tylko potbelly prosiąt, które mogą być tak młode, jak kilka dni, lub którzy są niedożywione tak, że ich wzrost jest zahamowany, lub którzy są sprzedawane pod fałszywymi pretekstami.

Ponieważ świnie mogą się rozmnażać już w wieku trzech miesięcy, rodzicami małych prosiąt mogą być same prosięta. Dlatego też rozmiary rodziców świń nie są dokładną miarą tego, jak duże będzie ich potomstwo w wieku dorosłym. Potbellied świnie mogą nadal rosnąć aż do pięciu lat, co może być problematyczne dla ludzi, którzy po prostu chcą malutkie świnie dla zwierząt domowych – zwłaszcza tych, którzy zabierają swoje świnie do domu, aby żyć w małym domu lub mieszkaniu.

Świnie jako zwierzęta domowe
Hodowla i trzymanie świń jako zwierząt domowych tak naprawdę stało się zjawiskiem dopiero w ciągu ostatnich około czterech dekad. Praktyka trzymania świń jako zwierząt domowych jest jeszcze większą nowością. Po spojrzeniu poza uroczy czynnik tak zwanego mini prosiaczka i nowość posiadania mini świnki, istnieje wiele czynników do rozważenia. Jen mówi: „Świnie mogą być niesamowite zwierzęta domowe, jeśli spodziewasz się świni i jesteś ustawiony na świni”.

Świnie są, jak twierdzą hodowcy, bardzo czystymi i inteligentnymi zwierzętami. Mogą tworzyć bliskie więzi z ludźmi i być bardzo czułe i zabawne. Mogą być nawet szkolone za pomocą klikera, aby nauczyć się podstawowych wskazówek szkoleniowych i sztuczek. Ludzie są często mile zaskoczeni tym, jak inteligentne są i jak unikalna osobowość każdej świni jest.

Jednakże, wbrew temu, co hodowcy mogą powiedzieć, życie z nawet małych zwierząt domowych świnia nie jest taka sama jak posiadanie psa lub kota. Podczas gdy niektóre świnie mogą być zintegrowane z powodzeniem w gospodarstwie domowym, to nie będzie działać dla każdej osoby – ani nie będzie działać dla każdej świni. Niestety, kiedy to małe dziecko mini świnia zaczyna rosnąć do dorosłości, nie spełnia nierealistycznych oczekiwań bycia idealnym zwierzakiem świni pigmejskiej i / lub rozwija problemy zdrowotne, on lub ona może skończyć się bezdomny.

Informacje o świnkach miniaturowych
Na szczęście, trochę badań i informacji o świnkach miniaturowych może pomóc zapobiec porzuceniu. Jedną z pierwszych rzeczy, ludzie muszą rozważyć przed przyniesieniem do domu świni jest to, czy prawa zagospodarowania przestrzennego w ich okolicy pozwoli. Świnie są często oddawane do schronisk lub odwrócił luzem, gdy dobrze myślących ludzi dowiedzieć się, że świnie nie są legalne, gdzie mieszkają, ponieważ są one uważane za zwierzęta gospodarskie, a nie zwierząt domowych.

Nawet jeśli posiadanie świni jest legalne, gdzie mieszkasz, mając wystarczająco dużo miejsca do domu go lub ją jest kluczowa, ponieważ większość czasu, świnia sprzedawane jako dziecko teacup świnia będzie nadal rosnąć daleko poza przewidywaniami hodowców. Rzeczy mogą szybko stać się ciasne, gdy twój współlokator świnia przekracza 100 lub nawet 200 funtów. Pomimo szumu, świnie nie są idealnymi zwierzętami domowymi, zwłaszcza gdy nie mają regularnego dostępu do przestrzeni na zewnątrz.

Opieka nad świniami miniaturowymi w domu, wewnątrz i na zewnątrz
Zapewnienie bezpiecznego i odpornego na świnie obszaru zewnętrznego jest nie tylko kluczem do utrzymania świń szczęśliwy, ale także do utrzymania wewnątrz domu (i wszelkie fantazyjne krajobrazu) od zniszczenia. W naturze, Jen wyjaśnia, świnie są „oportunistyczne padlinożerców”, którzy spędzają większość swoich dni rooting wokół w ziemi w poszukiwaniu pożywienia. Jest to naturalne, instynktowne zachowanie, które nie odchodzi, gdy świnie są trzymane w pomieszczeniach zamkniętych. Jeśli świnie nie mogą zakorzenić się w ziemi, będą one zwrócić się do następnej najlepszej rzeczy, która może być nowy dywan lub że droga kanapa.

Znudzony, sfrustrowany świnia może zrobić wiele szkód szybko. Brak stymulacji psychicznej dla świni może również prowadzić do agresywnych zachowań wobec ludzi, takich jak ładowanie lub gryzienie. Jest to szczególnie ważne, aby zauważyć, że świnie są społeczne stworzenia. W naturze żyją w społecznościach zwanych sounderami. Pojedyncze świnie nie mają tendencji do zrobienia tak dobrze i rozwijać więcej problemów behawioralnych niż tych, którzy żyją z innymi świniami. „Ludzie są często zaskoczeni, że wiele problemów agresji odejść, jeśli dodać inną świnię,” mówi Jen.

Innym ważnym elementem opieki nad świniami jest właściwe karmienie. Hodowcy często przepisują bardzo restrykcyjną dietę dla prosiąt, twierdząc, że zapewni to, że dorosłe świnie teacup nie przekraczają ich wielkości i wagi oczekiwań. Ale te diety, zaprojektowane, aby utrzymać świnie tak małe, jak to możliwe (i czasami składające się tylko z jednego pokarmu, takiego jak płatki owsiane), często sprowadzają się do głodu.

Wraz ze złymi praktykami hodowlanymi (takimi jak in-breeding do produkcji mniejszych i mniejszych świń), niedożywienie z powodu niedożywienia może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych przez całe życie dla miniaturowych zwierząt domowych świń. Obecnie istnieje kilka adoptowalnych świń żyjących w Sanktuarium, które zostały kiedyś zakupione od hodowców jako teacup świń. Stracili swoje domy, gdy nie okazały się być całkiem to, co ich ludzie oczekiwali, lub rozwinęły się poważne problemy zdrowotne.

Świnki miniaturki w schronisku Best Friends Animal Sanctuary
Sanktuarium jest domem między domami dla dziesiątek świń, z których wiele zostało pierwotnie sprzedanych jako świnki teacup. Podczas gdy ich rodziny mogły być podekscytowany, aby je kupić, szybko dowiedział się o realiach życia ze świniami, zwłaszcza tych sprzedawanych jako „teacup” lub „mini”. Rosie została zakupiona jako różowa świnia teacup przez dobrze myślącą parę, która zapłaciła kilka tysięcy dolarów za swojego nowego członka rodziny. Chociaż oni doted na nią i po instrukcje karmienia hodowcy wiernie, Rosie stał się niedożywiony. W rezultacie jej kruche kości były bardzo podatne na złamania.

Stała się tak krucha, że raz uderzyła się w nogę, gdy wychodziła przez drzwi dla psów i doznała złamania linii włosów. Dzięki odpowiedniej diecie i opiece Rosie przez ostatnie kilka lat rosła w siłę. Ale w wieku czterech lat jest głucha i ma osteoporozę, co może prowadzić do dalszych problemów zdrowotnych na drodze. Przy wadze 140 funtów, Rosie również przewyższa swoją prognozę wielkości hodowcy o około 100 funtów.

Cutie, która ma teraz siedem lat, trafiła do sanktuarium, gdy jej rodzice się rozwiedli. Choć nadal jest dość młoda, cierpi na poważny artretyzm i delikatny bark, który został złamany w przeszłości. Oliver, z drugiej strony, miał szczęście pozostać w miarę zdrowym i może być najsilniejszą, najbardziej wytrzymałą „teacup pig” w Sanktuarium. Ale przy wadze około 180 funtów, urósł znacznie więcej niż oczekiwała jego pierwotna rodzina. Został zakupiony z powodu fałszywej reklamy, która ustawiła jego ludzi, aby oczekiwać, że pozostanie malutki; kiedy nie, skończył w potrzebie ratunku.

W niedawnej przeszłości, Marshall’s Piggy Paradise był domem dla innych świń sprzedanych jako teacup prosiąt, którzy zmagali się z problemami zdrowotnymi, jak dojrzeli. Biedny Borys, który miał zaledwie rok, gdy przybył do Sanktuarium, ma zwyrodnieniową chorobę stawów i poważne problemy z budową ciała. Na szczęście, pomimo tych problemów, Borysowi udało się znaleźć rodzinę, która go pokochała i chciała go zabrać do domu.

Dieta i żywienie dla świnek doniczkowych
Dla ludzi, którzy już mają świnie doniczkowe, jak również dla ludzi, którzy chcą je adoptować, Jen mówi: „Robimy dużo i dużo edukacji na temat dobrej diety i jak utrzymać dobrą wagę i kondycję ciała.” Dobrze zaokrąglone dieta jest tak samo ważna dla świń, jak to jest dla ludzi, choć karmienie świń większość ludzkiej żywności jest zdecydowanie odradzane.

To dlatego, że wysoki procent ludzi żywności jest nie tylko przetworzone, ale także wysokiej zawartości tłuszczu i sodu. Świnie są bardzo wrażliwe na te czynniki. Jednak całkiem dobrze radzą sobie na diecie wegetariańskiej. W Sanktuarium świnie korzystają z wegetariańskiej diety pełnej owoców, warzyw i zieleniny. Jedzą również granulki wyprodukowane dla świń i opracowane z myślą o dożywotnim odżywianiu.

Podczas gdy nawet najzdrowsza i najbardziej zrównoważona dieta nie może wymazać szkód wyrządzonych przez chów wsobny lub wczesne niedożywienie, może ona wprowadzić małe świńskie zwierzątko, takie jak Rosie, na drogę ku lepszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Ale tak długo, jak istnieje zapotrzebowanie na teacup świnie jako zwierzęta domowe, hodowcy będą nadal próbować hodować i podnosić mniejsze i mniejsze świnie pomimo szkodliwych skutków zdrowotnych. Tymczasem organizacje ratownicze, schroniska i sanktuaria nadwerężyć swoje zasoby, aby zaspokoić potrzeby świń, które zachorowały lub zostały porzucone, lub którzy po prostu muszą znaleźć nowe domy.

Celebryci z mini świnkami jako zwierzętami domowymi
W ostatnich latach, gwiazdy zwiększyły widoczność (i mit) posiadania mini świni przez zakup, doting wokół i pozowanie z ich miniaturowych zwierząt domowych świń. Chociaż George Clooney miał zwierzę domowe świni przez 18 lat, nano trend świnia wydaje się wystartował w 2009 roku, kiedy Paris Hilton dostał tzw teacup potbelly świnia nazwała Princess Pigelette. Publiczność widzi te zwierzęta, gdy są one małe prosięta, a nie w pełni dorosły, i że utrwala ideę, że świnie mogą pozostać małe, choć nie jest to przypadek.

Również w 2009 roku, model, projektant mody i piosenkarka Victoria Beckham (z Spice Girls sławy) kupił jej mąż-gwiazda piłki nożnej, David Beckham, nie jeden teacup piggy ale dwa teacup piggies jako prezent świąteczny. W 2012 roku, dziecko reality TV gwiazda Alana Thompson (lepiej znany jako Honey Boo Boo) krótko miał dziecko mini świnia nazwie Glitzy, że zamierza zabrać ze sobą do konkursów piękności jako urok szczęście. A piosenkarka Miley Cyrus pozowała ze swoim pupilem teacup pig na okładkę magazynu w 2015 roku.

Podczas gdy niektórzy celebryci zachowali swoje małe mini świnki nawet po tym, jak urosły w dorosłe mini świnki, szał świnek kieszonkowych miał pewne poważne efekty falowania. Coraz więcej maleńkie świnie tracą swoje domy i są porzucane, oddawane do schronisk lub uzwojenia się w grupach ratowniczych i sanktuariów w całym kraju, jak ludzie je kupić, a następnie szybko sobie sprawę, że świnie się znacznie większe niż przewidywano, i mają wiele potrzeb nie spodziewali. Jeśli posiadanie mini świnia jest wszystko to jest cracked up to być w Internecie iw telewizji, to dlaczego ludzie nie trzymają swoje miniaturowe świnie domowe?

Najlepszą obroną przed złym zdrowiem świń i bezdomności
Wykształcone społeczeństwo jest najlepszą obroną przed złym zdrowia świń i bezdomności wynikające z szału teacup świni. „Nie wierz we wszystko, co widzisz w Internecie,” Jen ostrzega. „Filmy na YouTube są urocze, podobnie jak marzenie o malutkiej śwince jeżdżącej na deskorolce, ale z mojego doświadczenia wynika, że są one wyjątkiem od reguły”.

Nic z tego nie oznacza, że ludzie nie mogą cieszyć się posiadaniem świnek potbellied dla zwierząt domowych. Jest to kwestia nauki o świnie, wiedząc, czego się spodziewać, gdy przyniesie je do domu, i mając odpowiednią konfigurację, aby utrzymać świnię szczęśliwy. Spędzanie czasu z pełnymi dorosłymi świnie przed podjęciem tego kroku może dać ludziom dużą nogę w górę na pomyślne utrzymanie świni domowych. Ponieważ istnieje wiele świń w grupach ratowniczych, schronisk i sanktuariów, znalezienie okazji do spędzenia czasu z nimi jest łatwe. I nie ma znaczenia, czy te świnie były nazywane mini świnie, miniaturowe świnie, mikro mini świnie, karłowate świnie lub pigmejów w ich poprzednim życiu. W końcu świnia doniczkowa to świnia doniczkowa.

Wreszcie, jeśli szukasz świńskiego przyjaciela, proszę, aby adopcja była jedyną opcją. Istnieje wiele renomowanych sanktuariów w całym kraju i jesteśmy szczęśliwi mogąc skierować Cię do jednego z nich znajduje się w pobliżu.