Bez kategorii

Dowiedz się kilka szybkich faktów o Budgie dla zwierząt domowych

Przewodnik po ptakach domowych Budgie

Mały budgie jest popularną opcją jako zwierzę domowe
Mały ptaszek Budgie jest jednym z najbardziej popularnych zwierząt domowych na świecie, plasując się zaraz za psami i kotami, i nic dziwnego. Ten czuły, uroczy ptaszek jest mały i niedrogi, a jeśli zostanie odpowiednio przeszkolony, potrafi naśladować ludzką mowę. Pochodzenie jego formalnej nazwy-budgerigar-jest tajemnicą, ale pod każdą nazwą, ten mały ptak jest uroczym towarzyszem dla większości właścicieli zwierząt domowych.

Buddy to jednak nie tylko zabawa i gry, więc zanim przyprowadzisz jednego do domu, upewnij się, że nie czekają Cię żadne niespodzianki. Oto kilka kluczowych rzeczy, które warto wiedzieć o ptakach budgie.

Niektórzy ludzie nazywają budgie ich pełną nazwą (budgerigars), a niektórzy nazywają je papużkami. Ale podczas gdy budgies są papużki, istnieje wiele różnych rodzajów papużki, i są one w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Niektóre papużki, jak Indian ringneck papużki, są bardzo duże-osiągając długości do 16 cali od głowy do ogona, podczas gdy budgies są znacznie mniejsze. Ze względu na te ogromne różnice w wielkości i więcej, to jest bardziej dokładne, aby odnieść się do tych ptaków przez ich prawdziwą nazwę.

Są jednym z najmniejszych prawdziwych gatunków papug

Nie są najmniejszymi papugami – to wyróżnienie należy się papużce nierozłączce – ale budgie są całkiem malutkie. Większość papużek w niewoli mierzy średnio 7 lub 8 cali od dzioba do czubka ogona. Dzikie budgies w ich rodzimym środowisku w Australii są jeszcze mniejsze.

Istnieją dwa różne typy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę istnieją dwa odrębne rodzaje budgie – tradycyjny Budgerigar, pochodzący z Australii i większy angielski budgie, hodowany w Anglii specjalnie na pokaz i do handlu zwierzętami domowymi. Podczas gdy te dwa są wyraźnie zarówno budgies, istnieją różnice, gdy są one obserwowane obok siebie. Angielskie budgies są zwykle 1 do 2 cali dłużej niż ich australijskich odpowiedników i mają większe głowy i puffier piór wokół twarzy i korony.

Buddy mogą nauczyć się mówić lepiej niż niektóre większe papugi

Nie ma sposobu, aby zagwarantować, że budgie, lub jakakolwiek inna papuga, nauczy się „mówić”. Jednakże, papużki mają do tego smykałkę, a wiele razy mówią z większą wyrazistością i szerszym słownictwem niż większe gatunki papug, takie jak makolągwy i kakadu.

Podczas gdy ich głosy są małe i żwirowato brzmiące, papużki mają imponującą zdolność do podchwycenia ludzkich słów i zwrotów, a nawet używając ich w odpowiednim kontekście czasami. Są one doskonałym wyborem dla tych nowych do posiadania ptaków, którzy chcą posiadać gadającą papugę.

Zielony to jedyny naturalny kolor dla papużek

Podczas gdy ludzie są zwykle przyzwyczajeni do oglądania różnych kolorowych budgies na sprzedaż w sklepach zoologicznych, jedynym naturalnym kolorem budgies w środowisku naturalnym jest żółto-zielona odmiana. Wszystkie inne budgies, w tym niebieskie budgies, białe budgies i inne, są mutacje kolorów hodowane specjalnie dla handlu zwierząt domowych. Nie ma nic złego w tych ptakach, ale nie spodziewaj się zobaczyć niebieskiego budgie na wolności.

Spróbuj urozmaiconej diety

Ponieważ są małe, budgie są stosunkowo niedrogie w opiece i karmieniu. Ale wbrew powszechnemu przekonaniu, dieta składająca się wyłącznie z nasion nie jest dobra dla małego ptaka, jakim jest budgie, a nawet może powodować problemy zdrowotne. Zamiast tego weterynarze zalecają dietę dla papużek, która zawiera granulki oraz świeże owoce i warzywa, w tym zieleninę liściastą. W ramach tej diety można karmić papużki nasionami, o ile otrzymują one wystarczającą ilość składników odżywczych z innych pokarmów.