Bez kategorii

5 najlepszych stylizacji fryzur Shih Tzu

Jeśli masz w swojej rodzinie Shih Tzu, to z pewnością wiesz już dobrze, jak wspaniałą sierść mają te psy! Ich soczyste kosmyki przypominają ludzkie włosy, rosną dłużej niż u przeciętnego psa i nie zrzucają włosów tak często jak inne rasy.

Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że ich sierść wymaga szczególnej uwagi – musi być regularnie czyszczona i szczotkowana, aby zapobiec powstawaniu kołtunów i plątaniu się włosów, a większość fryzur wymaga trymowania co 4-6 tygodni, aby utrzymać ich najlepszy wygląd.

Nadal nie wiesz, jak uczesać swojego pupila? Służymy pomocą, proponując różne możliwe cięcia i upięcia dla Twojego ulubionego czworonożnego przyjaciela. Mamy nadzieję, że znajdziesz coś, co Cię zainteresuje.

Krój szczeniaka

Znany również jako Summer Cut, ten styl jest słodkim i dość łatwym cięciem dla Shih Tzus (zwłaszcza podczas gorących dni). Zasadniczo, włosy są przycięte do 1 do 2 cali na całym ciele, z włosami na twarzy utrzymanymi nieco dłużej.
Ten styl jest popularny, ponieważ jest znacznie mniej wymagający w utrzymaniu niż inne cięcia, choć nadal wymaga regularnego szczotkowania i trymowania. Jeżeli masz ochotę na dodatkowe szczotkowanie, możesz nosić włosy dłuższe niż 2 cale.

Strzyżenie na misia

Chcesz, aby Twój pies wyglądał jak najsłodsze pluszowe zwierzątko w okolicy? To cięcie jest dla Ciebie! W tym dość prostym stylu, włosy są przycięte do 2 do 2 1/2 cala na całym ciele (w tym na uszach), a twarz jest dłuższa, na około 4 cale.

Chociaż jest to fryzura dość łatwa w utrzymaniu, musisz uważać na plątaninę włosów (ponieważ sierść jest nieco napuszona) i musisz regularnie trymować swojego psa lub doskonalić własną technikę pielęgnacji, aby fryzura wyglądała jak najlepiej.

Praktyczny węzeł górny

Wiesz, kiedy po prostu musisz pozbyć się włosów z oczu? Twój pies czuje to samo – a ta fryzura jest po to, aby mu w tym pomóc. Jest ona dość długa na całym ciele (choć nie tak długa jak fryzura, którą zobaczysz poniżej), z wystarczającą ilością włosów na głowie, aby stworzyć imponująco wyglądający węzeł górny.

Znajdź kilka eleganckich spinek, wstążek lub spinek typu barrettes, aby go upiąć i naprawdę podkreślić osobowość swojego pupila. Reszta ich włosów może być przycięta tak krótko, jak chcesz (choć 1 cal to prawdopodobnie minimum), i upewnij się, że nie mają włosów zwisających do ust lub oczu – to po prostu niewygodne.

Top Knot Show Cut

Jeśli masz dużo czasu, to możesz sobie poradzić z tym top knotem – wymaga on jednak trochę pielęgnacji. Jest to bardzo długa fryzura, z włosami opadającymi od grzbietu psa aż po jego łapy.

Regularne szczotkowanie i trymowanie jest niezbędne w przypadku tej fryzury, w rzeczywistości będziesz chciał szczotkować sierść psa kilka razy dziennie. Prawdopodobnie właśnie dlatego fryzurę tę można spotkać prawie wyłącznie u psów wystawowych. Jej utrzymanie wymaga ogromnego wysiłku i może sprawić, że psy będą zbyt ciepłe w miesiącach letnich.

Cięcie na lwa

Pomóż swojemu psu przeistoczyć się w uroczego, małego lwa dzięki tej wyjątkowej fryzurze, która podkreśla włosy wokół twarzy. Sierść na ciele jest przycięta na około 1 1/2 do 2 cali, a wokół twarzy i głowy znajduje się strzyżenie przypominające grzywę.

Pamiętaj, aby przycinać ciało maszynką do strzyżenia lub mieć swojego groomera w pogotowiu co cztery do sześciu tygodni. W przeciwnym razie, Twój niezbyt wymagający pies będzie miał strzyżenie niewymagające zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych, które zapewni mu szykowny wygląd przez cały rok.

Niezależnie od tego, jaką fryzurę wybierzesz dla swojego Shih Tzu, wiemy, że te zabawne, puszyste kędziorki są częścią tego, co czyni tę rasę tak uroczą. Teraz do Ciebie należy decyzja, jaki styl najlepiej pasuje do ich osobowości, a także do Twojego stylu życia, Twojej rodziny i Twojego portfela.

Czy Twój pies nie lubi być szczotkowany?

Wiele psów uwielbia być szczotkowane, ale nie wszystkie. I jeśli nie miały z tym dużo do czynienia jako szczeniaki, mogą być podejrzliwe, kiedy po raz pierwszy pokażesz im szczotkę. Podchodząc do szczotkowania powoli, z pozytywną, niezagrażającą interakcją, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rutyna pielęgnacyjna będzie przebiegać łagodniej. Oto jak sprawić, aby Twój pies zaakceptował szczotkowanie, a może nawet polubił je:

Zanim jeszcze przyłożysz szczotkę do sierści, pozwól swojemu pupilowi zaprzyjaźnić się z tym narzędziem. Zacznij od postawienia szczotki na ziemi i rzucania wartościowych smakołyków wokół niej i na nią, zachęcając psa do zbadania nowego, zabawnego przedmiotu w swoim tempie.
Prosta czynność sięgania po szczotkę może być dla niektórych psów przerażająca. Następnie pracuj nad tym, aby sięgając po szczotkę, bardzo lekko dotykać ciała psa krawędzią włosia. Za każdym razem, kiedy wyciągasz rękę ze szczotką, natychmiast podawaj psu wartościowy smakołyk. Pamiętaj, aby poświęcić szczególną uwagę (i czas, jeśli to konieczne) na szczotkowanie okolic uszu, nóg i genitaliów.
Kiedy Twój pies czuje się już pewnie w kroku 2, przejdź do szczotkowania sierści. Zacznij delikatnie, na przemian z nagrodą za każde pociągnięcie. Z czasem przejdź do mocniejszego naciskania i szczotkowania przez kilka pociągnięć z rzędu.

Potrzebujesz pielęgnacji psa?

Czy Twój pies potrzebuje świeżego trymowania? Teraz groomer może przyjść do Twojego domu! Firma Rover oferuje usługę pielęgnacji psów na wybranych rynkach. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na naszą stronę tutaj.

Źródło: https://www.petcarerx.com/article/7-shih-tzu-haircuts/1165

Źródło: https://shihtzubuzz.com/shih-tzu-haircuts/

Źródło: http://www.allshihtzu.com/shih-tzu-hair-styles