Bez kategorii

12 faktów o Goldendoodle

Ta mieszanka Golden Retrievera i Pudla jest idealnym zwierzęciem domowym.

Urocza mieszanka Golden Retrievera i Pudla, Goldendoodle są doskonałym połączeniem dobrego wyglądu, sprytu i figlarności. Hybryda ta znana jest jako „rasa designerska”, ponieważ została wyhodowana tak, aby posiadać urocze cechy obojga swoich rodziców. Należy jednak pamiętać, że ponieważ są one mieszanką, trudno jest określić, ile dziedziczą po każdym z rodziców.

01
z 11

Goldendoodle są rasą designerską

Goldendoodle to stosunkowo nowa rasa psów, która po raz pierwszy pojawiła się w Ameryce w latach 90-tych. Ich urocza nazwa została ukuta w 1992 roku. Chociaż oficjalnie nie są zarejestrowaną rasą, Goldendoodle są uważane za „rasę designerską”, ponieważ każde z ich rodziców jest czystej krwi, ale różnią się od siebie rasami.

Pudle nie chowają się, są bardzo wysportowane i inteligentne, podczas gdy Golden Retrievery są uroczymi i zabawnymi psami rodzinnymi. Mieszanka ta sprawia, że Goldendoodle jest doskonałym wyborem dla kumpla na całe życie, zwłaszcza dla tych z łagodnymi alergiami zwierząt domowych, choć żaden pies nie jest całkowicie hipoalergiczny. Należy zauważyć, że goldendoodle są rasą mieszaną i trudno powiedzieć, jakie cechy odziedziczą.

02
z 11

Masz alergię? Kup Goldendoodle’a!

Niektóre Goldendoodle są hipoalergiczne, a większość z nich nawet nie shed, co czyni je doskonałymi dla opiekunów z alergiami, lub tych, którzy chcą uniknąć ciągłego podnoszenia próżni. Ważne jest jednak, aby zdać sobie sprawę, że wszystkie psy mają sierść (martwe komórki skóry), ślinę i mocz, w których występują alergeny, więc nie ma gwarancji, że Goldendoodle nie wywoła reakcji alergicznej.

03
z 11

Goldendoodle są naturalnymi sportowcami

Energiczne i figlarne, Goldendoodle uwielbiają ćwiczyć. Chętnie leniuchują na kanapie (i są wspaniałymi kumplami do przytulania), ale ich atutem jest zwinność. Psy te są świetnymi towarzyszami dla aktywnych rodzin.

Goldendoodle ważą zazwyczaj od 50 do 100 funtów i uwielbiają chodzić na długie spacery, biegać i wędrować ze swoimi właścicielami. Jeśli lubisz zabierać swojego pupila na przygody na świeżym powietrzu, rozważ Goldendoodle’a jako swojego następnego psa.

04
z 11

Goldendoodle są najlepszymi towarzyszami zabaw

Jeśli wyobrażasz sobie zabawę z psem w aportowanie i frisbee, to Goldendoodle jest idealnym wyborem. Ta rasa uwielbia kontakty towarzyskie i przebywanie w pobliżu swoich właścicieli; ożeń to z zamiłowaniem do zabawy, a będziesz miał kumpla, z którym będziesz mógł cieszyć się mnóstwem czasu spędzonego razem w parku.

05
z 11

Goldendoodle są często bardzo przyjazne

Choć nie wszystkie są takie, większość goldenów jest znana z tego, że szybko zaprzyjaźnia się z dziećmi, kotami i innymi rasami psów, co czyni je idealnymi psami dla rodziny.

Ponadto ci, którzy wolą spokój i ciszę, pokochają je; często nie szczekają nawet po pukaniu do drzwi. Chociaż nie są to najlepsze psy do pilnowania, ich spokojne usposobienie jest częścią tego, co sprawia, że Goldendoodle są tak przyjazne.

06
z 11

Goldendoodle mają jeden z trzech rodzajów futra

W zależności od tego, jakie geny posiada Twój goldenendoodle, może mieć prosty, falisty lub kręcony typ sierści. Oznacza to, że nie ma jednego sposobu na pielęgnację goldenendoodli. Niektóre z nich mają gładką i łatwą w utrzymaniu sierść, podczas gdy inne mogą wymagać codziennego szczotkowania, kąpieli, a w niektórych przypadkach nawet suszenia. Właściciele goldendoodli powinni skonsultować się z lekarzem weterynarii, który może pomóc w określeniu konkretnego typu sierści, w sprawie najlepszego sposobu pielęgnacji ich futrzanych przyjaciół.

07
z 11

Goldendoodle uwielbiają wodę

Większość Goldendoodli ma instynktowny związek z miłością do pływania, czy to w jeziorze, na plaży, czy w przydomowym basenie. To wspaniała rzecz w lecie, kiedy cała rodzina cieszy się pobytem na świeżym powietrzu, ale musisz być czujny i uważać, kiedy Twój Goldendoodle postanowi otrząsnąć się z wody.

08
z 11

Goldendoodle mogą być dość kolorowe

Sierść Goldendoodle’ów jest uroczą mieszanką ich ras rodzicielskich – nie jest tak kręcona jak u pudli, ale jest bardziej kudłata niż u Golden Retrieverów. Mogą być pomarańczowe, kremowe, ciemnobrązowe, szare lub czarne. Niektóre są nawet wielokolorowe.

09
z 11

Goldendoodle różnią się wielkością

Nie jesteś gotowy na odpowiedzialność, jaką niesie ze sobą duży pies? Na szczęście istnieją również miniaturowe Goldendoodle. Zamiast z pudlem standardowym, Golden Retrievery są hodowane z pudlem toy, aby stworzyć szczeniaka miniaturowego rozmiaru. Te mini Doodles mogą być prawdopodobnie najsłodszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zobaczysz.

10
z 11

Goldendoodle są idealnymi zwierzętami służbowymi

Inteligencja Pudla i posłuszeństwo Golden Retrievera czynią tę rasę wspaniałymi zwierzętami służbowymi. Jeśli potrzebujesz psa przewodnika lub psa terapeutycznego, nie szukaj dalej. Są one również doskonałymi zwierzętami towarzyszącymi dla pacjentów szpitali lub osób przebywających w domach opieki. Dla każdego, kto potrzebuje odrobiny otuchy, ich radosne usposobienie wywoła natychmiastowy uśmiech na twarzy każdego.

11
z 11

Goldendoodle mają kilka przydomków

Goldendoodle noszą kilka różnych imion, z których wszystkie są słodkie i/lub głupio brzmiące. Groodles to jedno, a Doodles to drugie. Ta rasa psów jest również czasami określana jako Goldenpoo.