Strona główna
Szanowni Państwo,

Zapraszamy do lektury opracowanych przez nas artykułów. Napisane one zostały przez osoby, które od wielu lat zajmują się rasą, hodują berneńczyki lub też są specjalistami w swoich, konkretnych, dziedzinach. Oczywiście, otrzymaliśmy ich zgody na poniższe tłumaczenia i publikację. Olbrzymia część tych osób szczerze popiera katalog w Polsce; w kraju, o którego berneńczykach niewiele wiadomo.

Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do propagowania tych zasad hodowli berneńskich psów pasterskich, które przyświecają prawdziwym miłośnikom rasy - dbałości o zdrowie, długowieczności tych psów, ich szlachetnego, mocno związanego z człowiekiem charakteru; wyglądu, który wyróżnia je spośród innych psów typu górskiego i jest zgodny ze szwajcarskim wzorcem. Mamy nadzieję, że to dopiero początek zmian; że to kamyczek, który ruszy lawinę i przyczyni się do powstania i tworzenia czegoś dobrego.

Zachęcamy również wszystkich, którzy chcieliby pomóc nam w pracy nad tym działem do pomocy: poprzez własne tłumaczenia, artykuły i opracowania. Do podsyłania znalezionych w sieci obcojęzycznych artykułów, których nie jesteście w stanie przetlumaczyć - zajmiemy się tym, poprosimy o zgodę na publikację. Chcemy, by to miejsce było źródłem wiedzy, skłąniającej do przemyśleń i zmian. Jeśli nie my pomożemy swoim psom, to kto?

Z poważaniem
Zespół swissdogworld.pl


Działy czytelni (dostępne po zalogowaniu):